İmamoğlu büyük mitingi ne zaman yapacaklarını açıkladı

İmamoğlu büyük mitingi ne zaman yapacaklarını açıkladı

CHP ve İyi Parti işbirliğinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "Biz büyük mitingimizi 1 Nisan'da yapacağız 16 milyon insanla.

CHP ve İyi Parti işbirliğinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "Biz büyük mitingimizi 1 Nisan'da yapacağız 16 milyon insanla. Hiç kimse dışında kalmayacak hiçbir sayı ile de ölçülemeyecek" ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Bayrampaşa'da esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu, Cevatpaşa'da bulunan bir kahvehaneye girerek, çay içti. Kahvehanede konuşan İmamoglu, "Biz büyük mitingimizi 1 Nisan'da yapacağız 16 milyon insanla. Hiç kimse dışında kalmayacak hiçbir sayı ile de ölçülemeyecek" ifadelerini kullandı.

İmamoglu, ziyaretlerine Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı'nda başladı. Muhtar Adnan Liçina'yı bir grup partili ile ziyaret eden İmamoğlu, "Biz muhtarlarımız kim seçilirse, partisine bakmayacağız. Siyaseti sokmayacağız. İnsana hizmet edeceğiz" dedi.

İmamoğlu daha sonra esnafları ziyaret etti. Cadde üzerindeki esnafı ziyaret eden İmamoğlu'na yol üzerinde Boşnak böreği ve çay ikram edildi. Burada bulunan bir kahvehanede satranç oynayan, vatandaşlarla sohbet etti. Kahvehanede konuşan İmamoğlu, bir muhabirin, 'Cumhur İttifakı İstanbul'da büyük bir miting düzenleyecek. Siz de böyle bir miting düzenleyecek misiniz?' şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi:

"Her gün bir ilçedeyiz, her şey çok iyi gidiyor. İnsanlar kendiliğinden geliyor ve binlerce insanla buluşuyoruz. Bu buluşmalar çok güzel çok nitelikli. Onun için biz büyük mitingimizi 1 Nisan'da yapacağız 16 milyon insanla. Hiç kimse dışında kalmayacak hiçbir sayı ile de ölçülemeyecek."

ÇOCUKLAR KAPALI PARK İSTEDİ

İmamoğlu, daha sonra, kalabalık bir vatandaş topluluğu eşliğinde esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. İmamoğlu, yol boyu kendisine eşlik eden vatandaşları fotoğraf çektirme isteklerini kırmadı. Çok sayıda yurttaş da evlerinin pencerelerinden ve balkonlarından İmamoğlu'na el sallayarak, destek verdi. Yolda İmamoğlu'na rastlayan, Eylül ve Ege isimli 2 çocuk, ''Benden istediğiniz bir şey var mı'' diyen CHP adayına, ''Kapalı park'' yanıtını verdi. Çocukların taleplerinin kendileri için yol gösterici olduğunu vurgulayan İmamoğlu, ''Plastik park ekipmanlarını Beylikdüzü'nde kaldırmaya başladık. Doğal ve yeşil parklar üretmek için çalışıyoruz. Yaşam Vadisi'ni de çocukaların isteklerine göre şekillendirdik. Doğal, yeşil parklarda rahatça oynayıp, koşup, yuvarlanacaklar'' dedi.

<>

BİZDE ŞAH MAT YOK, VATANDAŞLA BERABER YÖNETECEĞİZ

İmamoğlu'na, ziyaret ettiği berberde İsmail Yiğit adındaki bir vatandaş, seçim güvenliğiyle ilgili kaygılarını dile getirip, el boyama uygulamasına geri dönülmesi taraftarı olduğunu bildirdi. İmamoğlu, Yiğit'e, ''Yaşadığımız bu teknoloji çağında keşke bu kaygılarınızı giderecek yöntemler geliştirilebilse. Buna ihtiyaç duymak bile sıkıntılı bir durum. Size tavsiyem, sandıklarda vakit geçirin. Parti üyesi olmanıza gerek yok. Kendi oyunuza sahip çıkın yeter. Kim sandığa ne attıysa, o çıksın'' yanıtını verdi. Bayrampaşa seçim turunun en ilginç anlarından biri, İmamoğlu'nun girdiği bir kahvehanede yaşandı. Recep Albayrak ve Bahtiyar Bilir adlı 2 vatandaşın satranç oynadığını gören İmamoğlu, yanlarına oturarak maçı izledi. İmamoğlu, Bilir'in, ''Beni öğrenci gibi görseler de hepsini yeniyorum'' demesi üzerine, vatandaşa, ''Bazen 'Emekli etmek gerekir' diyorsun yani. Biz de rakiplerimizi şah mat edeceğiz 31 Mart'ta'' şeklinde espri yaptı. Bilir'in yenildiğini gören İmamoğlu'nun, ''Senin göz yaşlarına dayanamam, ben gidiyorum'' demesi gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu, bu sırada bir gazetecinin, ''İstanbul'u şah mı vezir mi yönetiyor? Siz seçilirseniz hangisi yönetecek'' sorusunu ise, ''Bizde şah da mat yok. Piyonlar yönetecek. Vatandaşla beraber yöneteceğiz'' şeklinde yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu Eyüp Cami’nde Yasin okudu

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika