İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı

İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı

''Sabah kalkıyorlar İmamoğlu, akşam İmamoğlu! Bunların derdi bu, Ekrem İmamoğlu ne yapsa konuşacaklar''

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında İstanbul'da 24 Ocak Pazartesi yaşanan yoğun kar yağışı, çalışmalar ve İBB'ye yönelik eleştirilere ilişkin açıklamalar yaptı.

"DERDİM FOTĞRAF DEĞİL"

İmamoğlu fotoğrafı çok umursamadığını da "Ben orada iki aileyle fotoğraf bile çekildim. Fotoğraflarla derdim yok benim. Ben umursamadım, AKOM'a geldim işime daldım. Gece saat 3'e kadar oradaydım. " sözleriyle dile getirdi.

İMAMOĞLU'NDAN KARAİSMAİLOĞLU'NA: BAKAN BEY 'BİZİ-SİZİ' SEVENLERDEN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İBB'ye yönelik açıklamalarını eleştiren İmamoğlu, "Bakan bey o da ne yazık ki bazı söylemlerin esiri olmuş 'bizi-sizi' sevenlerden sayın bakan, çok seviyor onu. İstanbul'dan dertlenmekten bahsediyor bana bunu en son anlatacak insanlardan biridir. Ne yapalım onlar da siyasetin esiri" diye konuştu.

"BU FOTOĞRAFTA İMAMOĞLU NEREDE?"

İstanbul'da karla mücadelenin devam ettiği dakikalarda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun canlı yayında yan yana açıklamalarına tepki gösteren İmamoğlu, yayına 3 ismin yer aldığı fotoğrafla çıkıp "Bu karede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu nerede? Bizimle yan yana gelmeye korkuyorlar. Ben o dakikalarda AKOM'da karla mücadele ediyordum" ifadesini kullandı.

"YEMEĞİ İPTAL ETMEYİ DÜŞÜNDÜM ANCAK BÜYÜKELÇİNİN GELDİĞİNİ ÖĞRENİNCE GİTTİM"

Kar yağışının yaşandığı gece Sarıyer'de bir balıkçı restoranında yemek yerken çekilen görüntüleriyle ilgili de konuşan İmamoğlu, "Yemeği iptal etmeyi düşündüm, ancak büyükelçinin geldiğini öğrenince gittim, Yemeği ertelemek aklımdan geçti ama çok insani düşündüm. Ben AKOM'dan ayrılıp geçtim yemeğe. Tekrar AKOM'a döndüm. Öyle zor durumdasınız ki. Sayın büyükelçinin bizden erken geldiği haberini aldık. Bu iki ülke arasında saygın bir buluşmanın bu şekilde deşifre olduktan sonra beni ilk arayan Murat Ağırel'e "bu buluşma doğru" dedim. Siz arasanız aynı şeyi söylerdim. Büyükelçinin bilgisi olmadan açıklama doğru değil diye düşündüm, hassas bir durum. " dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem