İmamoğlu: Hala tebrik edilmeyi bekliyorum

İmamoğlu: Hala tebrik edilmeyi bekliyorum

Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin olarak 10. açıklamasını gerçekleştirdi. İmamoğlu, AKP'li rakibi Binali Yıldırım ile arasında 28 bin 27 oy fark bulunduğunu söyledi.Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin...

Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin olarak 10. açıklamasını gerçekleştirdi. İmamoğlu, AKP'li rakibi Binali Yıldırım ile arasında 28 bin 27 oy fark bulunduğunu söyledi.

Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin olarak 10. kez konuştu.

AKP'li rakibi Binali Yıldırım'ın 'teşekkür' afişlerinin asılmasına tepki gösteren İmamoğlu, "Bu manipülasyona, şu anda yetkisiz olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil olmuştur. Bunları asan emekçilerin hiçbir kabahati yok. İBB, emekçilerin emeklerini ziyan etmiştir" dedi.

İmamoğlu, kendi sayımlarına göre Yıldırım ile arasında 28 bin 27 oy fark bulunduğunu ifade etti.

'TEBRİK EDİLMEYİ HALA BEKLİYORUM'

Kendisinin yarışı önde götürdüğünü belirten İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Yüksek Seçim Kurulu'nun sayılarına göre de 27 bin 417 fark var. Dolayısıyla YSK da bizim oylarımızı teyit etmek üzeredir. Bunu gözlemliyoruz. Yaptığımız simülasyona çok yakın, neredeyse aynı oya erişecek YSK.

Bu verileri paylaşmaya başladığım an itibarıyla söylemiştim, yine söylüyorum. Bu kentin çocukları, anneleri ve halkı adına söylüyorum. Ben tebrik ederdim kendisini. Tebrik etmeyi iyi bilirim, ama tebrik edilmeyi de hala bekliyorum"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika