İmamoğlu, 'HDP'yi dışlamayın' sözüne bakın nasıl cevap verdi

İmamoğlu, 'HDP'yi dışlamayın' sözüne bakın nasıl cevap verdi

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Yenimahalle’deki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. İmamoğlu'na 'HDP'yi dışlamayın' diyen gence ders gibi yanıt

31 Mart yerel seçim çalışmalarını Beykoz’da sürdüren Ekrem; İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Yenimahalle’deki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Cadde üzerindeki iş yerlerine girerek;esnafla sohbet eden İmamoğlu, bölgedeki vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.  İmamoğlu'na 'HDP'yi dışlamayın' diyen gence ders gibi yanıt

Yenimahalle’deki ziyaretleri sırasında İmamoğlu’nu gören bir aile, evinin merdivenlerine çıkarak başkan adayını selamladı. Merdivene çıkarak kendisiyle sohbet eden İmamoğlu'nun "Bu evde kadınlar ne derse o mu oluyor. Eski misin burada?" sözleri üzerine kadın, "Biz İsviçre’deydik, bu yaz temelli dönüş yaptık. Biz İsviçre Zürich’e yakındık, yeni geldik" dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, "Bu şehir de İsviçre gibi mutlu olacaksınız, merak etmeyin" diyerek seçim turuna devam etti.

İmamoğlu’ndan, ‘Onlar cennet vaat ettiler, siz niye vaat etmediniz?’ sorusuna yanıt

İMAMOĞLU’NDAN YENİ ZELANDA’DAKİ SALDIRIYA KINAMA

Seçim bürosu açılışındaki konuşmasına Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında; düzenlenen saldırıyı kınayarak başlayan Ekrem İmamoğlu,; “Yeni Zelanda kötü bir olay olmuş, camiye bir saldırı oldu ve onlarca insan hayatını kaybetti. Oradaki bu canlarımız için dua ediyoruz, Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Bu saldırıyı yapanları kınıyoruz. İnançlar üzerinden insanları birbirine düşürenleri de kınıyoruz. Dünyayı ve insanlığı inançlar üzerinden savaşa sürükleyenleri de kınıyoruz. Allahım inşallah o tarz insanları hiçbir ülkede lider etmesin, kötü kötü cümlelerle insanları birbirine düşman eden hiç kimseyi yetkili kılmasın” diye konuştu.

İmamoğlu’na Karadeniz Türküsü: Ampul ışık vermiyor…

'31 MART’TA KÖTÜ DİLİ OLAN, İYİ DİLİ OLANA KAYBEDECEK'

Siyasetin kötü dilinden ve tartışmalardan uzak bir anlayışla seçim çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan İmamoğlu, “Dünyanın barışı, huzuru çok önemli. Yaradan hiç kimseyi birbirine düşman olsun diye yaratmadı. Dolayısıyla kötülüğün kimseye faydası yok, güzelliğin, iyiliğin herkese faydası var. Biz iyi biliyoruz. 31 Mart’ta kötü dili olan iyi dili olana kaybedecek. İyi dil sevgi, saygı dili kazanacak. Sizin güzel dualarınız, iyi niyetli çalışmalarınızla, kimseyi kötülemeden, ayrıştırmadan, kimsenin hakkında kötü bir cümle kullanmadan 31 Mart'a kadar çalışacağız, 1 Nisan’da da güzel derin bir güne uyanacağız” dedi.

'GENÇLERİN 'EKREM ABİ'Sİ OLMAK İSTİYORUM

İmamoğlu, kendisine başarılar dileyen gençlerle de bir süre sohbet etti. İmamoğlu, projelerinden söz ederek, ''Bunları şirinlik olsun diye söylemiyorum. Gençlerin, 'Ekrem Abi'si' olmak istiyorum. Sizleri çok önemsiyorum'' dedi. Bu sırada HDP'li olduğunu söyleyen bir vatandaş, ''Oyum size ama HDP'yi dışlamayın'' siteminde bulununca, İmamoğlu, ''Gel sarılalım. Ne dışlaması. Hemşehriyiz, dostuz, komşuyuz… O kadar çok şey söyleyebilirim ki'' yanıtını verdi. Evinin balkonundan İmamoğlu'na seslenen bir vatandaş, yanındaki kadın yurttaşı göstererek, ''Başkanım, buraya el sallayın, koyu CHP'li'' dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, ''Sen değilsen, sana el sallıyorum'' diyerek espri yaptı. İmamoğlu, bu sırada geç kaldıkları uyarısında bulunan bir partiliyi de ''Dur, şimdi oy pazarlığı yapıyoruz'' şeklinde yanıt vererek, ikinci esprisini patlattı.

'EKREM İMAMOĞLU GELECEK, GENÇLERLE İLGİLENECEK!''

AKP görseli giydirilmiş bir binadan kendisini izleyen vatandaşlara da el sallayan İmamoğlu, seçimde başarılar diledi. Vatandaşlar da İmamoğlu'na aynı şekilde karşılık verdi. Yol üzerindeki bir tekstil atölyesini ziyaret eden İmamoğlu, işçilerle sohbet ederek, ''selfie'' çekti. Neriman Yılmaz adlı işçi, İmamoğlu'na, oğlu Melih'in Bolu'da askerliğini yaptığını belirterek, özlem çektiğini belirtti. Yılmaz'ı teselli eden İmamoğlu, ''Oğlun terhis olup gelince ona, 'Ekrem İmamoğlu gelecek, gençlerle ilgilenecek' de'' dedi. Vatandaşlar, İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'na da ilgi göstererek başarılar diledi.

ekrem imamoğlu teksil'BURADA BİR KADIN DEVRİMİ VAR'

CHP Yenimahalle Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını kurdele keserek gerçekleştiren İmamoğlu, kadın izleyicileri etrafına toplayarak bir konuşma yaptı. İmamoğlu, konuşmasına, ''Burada, farkındaysanız bir kadın devrimi var. (Ablacığım, sen de gel. Erkeklere birer tekme at gel). Kadınların ruhuyla, güzelliğiyle, katkılarıyla bu mahallede çok güzel bir oy alacağız'' sözleriyle başladı. İmamoğlu, Yeni Zelanda'daki cami saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet dileyerek, başladığı konuşmasında şunları söyledi: ''Yaradan hiç kimseyi birbirine düşman olsun diye yaratmadı. Barış ve huzur içinde olun diye yarattı. Kötülüğün kimseyle faydası yok, güzelliğin iyiliğin herkese faydası var. Biz, iyi biliyoruz, 31 Mart'ta kötü dili olan, iyi dili olana kaybedecek. İyi dil, sevgi ve saygı dili kazanacak. Güzel dualarınızla, güzel desteklerinizle iyi niyetli çalışmalarınızla, kimseyi kötülemeden, ayrıştırmadan kimsenin hakkında kötü bir cümle kullanmadan 31 Marta kadar çalışacağız. 31 Mart'ta sandıkta görev alacağız. 1 Nisan'da da güzel derin bir nefes alıp, güzel bir İstanbul'a uyanacağız, hep beraber'' dedi.

ekrem imamoğlu kadınAKP SEÇİM BÜROSUNDA ÇAY HEDİYESİ!

imamoğlu, konuşmasının ardından Çavuşbaşı Mahallesi'ne gitmek için seçim otobüsüne bindi. Yol üzerindeki AK Parti seçim bürosunu gören İmamoğlu, araçtan inerek bir ziyaret gerçekleştirdi.

AKP parti bürosuna uğrayıp, başarılar dileyen İmamoğlu'na, burada, içinde çay olan bez torba hediye edildi. İmamoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, ''Verilen hediyeyi geri çevirmeyiz'' dedi.

ekrem imamoğlu akp ziyaret

İmamoğlu, yakındaki İYİ Parti bürosuna giderek, başarı dileklerini iletti. İmamoğlu, Cavuşbaşı Mahallesi'nde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde de yoğun ilgiyle karşılaştı. Çavuşbaşı turunun en ilginç anları, ''cheescake'' satan bir dükkanda yaşandı. Dükkanın sahibinin İtalyan asıllı bir Türk vatandaşı olan Maria Elena Pardue ve ABD'li eşi Ronald Perdue tarafından işletildiğini öğrenen İmamoğlu, çiftin hayat hikayelerini ortakları Şenay Kılıç'ın yardımcılığıyla dinledi. İmamoğlu, Cuma namazı sonrasında uğrayıp, dükkanda ''cheescake'' yeme sözü verdi.

ekrem imamoğlu iyi parti ziyaret

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.