İmamoğlu 'meşhur' 500T'nin direksiyonuna geçti

İmamoğlu 'meşhur' 500T'nin direksiyonuna geçti

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'da "500T" hatlı Özel Halk Otobüsü şoförleri ile buluştu. Çalışanların sorunlarını dinleyen İmamoğlu sorunların çözümü için 23 Haziran'da yapılacak...

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'da "500T" hatlı Özel Halk Otobüsü şoförleri ile buluştu. Çalışanların sorunlarını dinleyen İmamoğlu sorunların çözümü için 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde yetki istedi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ziyaretlerini sürdürüyor. Pendik'te semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, daha sonra 500T hattının direksiyonuna geçti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki (İBB) israf iddiaları üzerine sorulan soruya, "İBB'nin 28 şirketi var. Biz halen İBB'nin resmi bütçesinin tamamına bile ulaşamamışken, şirketlerin bütçeleri ile ilgili analizler ve somut tespitleri yapma şansımız var. Ama çok fazla israf ve kişisel keyfi kararla İstanbul'un parasının çarçur edildiğini biliyoruz" dedi.

İmamoğlu açıklamalarının ardından 500T hattının direksiyonuna geçti. O anları sosyal medya hesabından paylaşan İmamoğlu, "Bugün meşhur 500T hattının direksiyonuna geçtim ? Topkapı-Tuzla hattının son durağında halk otobüsü şoför esnafı ile buluştuk, sorunlarını konuştuk. Şubat ayında açıklamıştık; İstanbul'da toplu ulaşımda başlattığımız indirimler halk otobüsü esnafını zarara uğratmayacak" yazdı.

'Üzerinde güneş batmayan otobüs hattı'

Topkapı-Tuzla arasında hizmet veren 500T mesafesinin uzunluğundan dolayı 'Üzerinde güneş batmayan otobüs hattı' olarak geçiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı