İmamoğlu: Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz

İmamoğlu: Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz

Avcılar'da halka seslenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Bizim hümanist duruşumuzu kimse değiştiremez. Biz burada bulunan Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz" diye konuştu.Kesin olmayan...

Avcılar'da halka seslenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Bizim hümanist duruşumuzu kimse değiştiremez. Biz burada bulunan Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz" diye konuştu.

Kesin olmayan resmi sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da yaptığı konuşmada,İstanbul'da yaşayan Suriyeli göçmenlerin yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

Bizim hümanist duruşumuzu kimse değiştiremez. Biz burada bulunan Suriyeli insanların çektiği sıkıntıları elden geçireceğiz.

Ulusal politikala nasıl geliştirilmelidir, Suriyeli mültecilerin bu şehirlerde varlığı için anlamı ne olmalıdır? Vatanlarına nasıl ne şekilde ne zaman gitmeliler, bu konuda öncü politikalar geliştireceğiz.

Suriyeli mülteciler bu şehre ve ülkeye 3.5 milyon insan olarak mülteci kavramının ötesinde toplu bir nüfus değiştirme olarak getirilmiş olabilir. O dönemde bu kararı alanlar bugün yanlış yaptığının farklında.

Biz, Suriyeli mültecilerin vatanlarına geri dönmesini istiyoruz. Dolayısıyla, uluslararası politikaların geliştirilmesiyle alakalı susmayacağız, susan şeytanlara da şunu söyleyeceğiz: Petrolüyle ilgilenene kadar bu topraklarda barışı ve huzuru temin etmek konusunda gerekenleri yapın.

Suriye’nin petrolüyle ilgileneceğinize huzur ve demokratik ortamda yaşamalarına imkan tanıyın. Bir an önce Türkiye’de misafir ettiğimiz Suriyeli insanlar vatanlarına dönsün. Bu kadar net.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika