İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'topal ördek' yanıtı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'topal ördek' yanıtı

  Ekrem İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'topal ördek' benzetmesine "Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz" dedi.

 CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'topal ördek' benzetmesine yanıt verdi. İmamoğlu, "Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, bugün Güngören semt pazarını ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Erdoğan'ın 'topal ördek' benzetmesine cevap verdi. İmamoğlu, "Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiçkimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kastedilen Meclis'teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar'da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil." diye konuştu.

İmamoğlu konumasını şöyle sürdürdü:

Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiçkimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kastedilen Meclis'teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar'da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil.

Ben sürece gülmeye devam ediyorum ama şunu söyleyeyim milletimizin yüzü gülüyor. Bana oy veren vermeyen kimseyi ayırt etmiyorum. Bir an önce 16 milyon insanın iradesinin neticeye bağlanmasını bekliyoruz. Gözlerimiz Yüksek Seçim Kurulu'nda. Bunu tarih yazacak. Umut ediyorum en güzel sekilde

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika