İmamoğlu'ndan Hürriyet'e Paşabahçe tepkisi

İmamoğlu'ndan Hürriyet'e Paşabahçe tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet gazetesinin Paşabahçe Vapuru'nun restorasyonu haberinde İBB, Şehir Hatları isminin geçmemesin tepki gösterdi. İmamoğlu, "Paşabahçe Vapuru, kendi kendini restore mi etmiş diye düşündüm" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Paşabahçe vapurunun restore edilerek yeniden hizmete sunulmasıyla ilgili verdiği tam sayfa haberde adından ve İBB'den tek kelimeyle bile bahsetmeyen Hürriyet gazetesine tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı vapurun hizmete alınma töreninde konuşan İmamoğlu, haberin veriliş biçimini şu sözlerle eleştirdi:

"Bu marifetimizi gören ve neredeyse tam sayfa haber yapan Hürriyet gazetesine teşekkür etmek istiyorum. Ben sayfayı 6-7 kez taradım Genel Başkanım ve ne yazık ki içinde, ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi var, ne Şehir Hatları’nın şirket adı var ne genel müdürü var, ne bir şey var… Bir an, ‘Acaba gemi uçarak gelip buraya kondu mu’ diye düşün. ‘Kendi kendini restore etmiş mi’ diye düşündüm. Tabii yani biraz gülmekte de fayda var. Ama çok önemli değil. Bu süreci tamamlayan, hayata geçiren kurumdan bahsetmemeyi bile başarabilen bir aklın, gerçekten bu ülkeye verecek hiçbir faydası kalmamış demektir; hiç. Hiçbir değerine sahip çıkamazlar. Aynı şeyi Yerebatan Sarnıcı’nda da yaptılar. Çok tesadüftür genel başkanım, yine bu sayfanın hemen yan sayfasında şöyle açtığınızda, o bir sayfada her gün televizyonlarda görmeye alıştığımız birinin tek sayfada altı fotoğrafını da görebilirsiniz bu arada. Gerçekten bu aklın, bu ülkeye, bu şehre, bu ülkenin insanlarına, çocuklarına, maneviyatına verecek tek bir şeyi kaldığını artık düşünmüyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem