İmamoğlu’nun eşi ve kızını cinsel saldırıyla tehdit etmişti, ifadesinin ardından serbest bırakıldı

İmamoğlu’nun eşi ve kızını cinsel saldırıyla tehdit etmişti, ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Geçtiğimiz haftalarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve kızına yönelik cinsel saldırı tehdidinde bulunan Hikmet Oğuz Beşel, ifadesinin

Geçtiğimiz haftalarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve kızına yönelik cinsel saldırı tehdidinde bulunan Hikmet Oğuz Beşel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Beşel'in, "Şehit haberleri geliyordu, o yüzden küfür ettim" şeklinde kendini savunduğu öğrenildi.

{{unknown}}

İki hafta önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 9 yaşındaki kız çocuğu ve eşi Dilek İmamoğlu'ya yönelik cinsel saldırı tehditleri içeren sosyal medya paylaşımları ortaya çıkan ve tepkilere yol açan Hikmet Oğuz Beşel ifadeye çağrıldı.

Düzce'de yaşayan Beşel'in, önceki paylaşımlarında ise HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ailesine yönelik olarak yine cinsel saldırı tehditleri içeren paylaşımları ortaya çıkmıştı.

İleri Haber'den Emre Orman'ın haberine göre, Beşel'in, ifadesinde cinsel saldırı tehditleriyle dolu paylaşımlarını "Şehit haberleri geliyordu, o yüzden küfrettim" şeklinde savunduğu öğrenildi.

Beşel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.