İnce, Selvi'yi yalanladı

İnce, Selvi'yi yalanladı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi,''Muharrem İnce’nin Meral Akşener’i ziyaretinde ilginç bir diyalog yaşanıyor. İnce, ''Siz ikinci tura kalırsanız beni yardımcı olarak alır mısınız' diye soruyor. Akşener, ''Olabilir'...

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi,''Muharrem İnce’nin Meral Akşener’i ziyaretinde ilginç bir diyalog yaşanıyor. İnce, ''Siz ikinci tura kalırsanız beni yardımcı olarak alır mısınız' diye soruyor. Akşener, ''Olabilir' diyor. İnce bu kez, 'Ben ikinci tura kalırsam siz benim yardımcım olur musunuz'diye soruyor. Akşener, 'Yardımcınız olmam. Çünkü ben Cumhurbaşkanı seçileceğim' karşılığını veriyor.'' şeklinde bir iddia ortaya attı.

Cumhuriyet gazetesinden Bülent Mumay, İnce'ye ulaşarak iddiaları sordu. Muharrem İnce, ''Adaylar turu kapsamında bir araya geldiğim Sayın Akşener ile aramızda kesinlikle böyle bir diyalog geçmedi. Ziyarette bizden Engin Altay, İyi Parti tarafından de Lütfi Türkkan da vardı. Olmayan bir diyaloğu bize de sormadan kaleme almış. Selvi'yi de arayıp söyledim. Ne benim böyle bir teklifim oldu, ne de Akşener’in reddi sözkonusuydu'' diye cevap verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem