İnce, Zübeyde Hanım'ın mezarında

İnce, Zübeyde Hanım'ın mezarında

İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın anıt mezarına gitti. Muharrem İnce'ye ziyareti sırasında...

İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın anıt mezarına gitti. Muharrem İnce'ye ziyareti sırasında Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.
                                                                                                                                   
inceeeee.jpg
                                                                                                                                                     
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ''Ne diyordu Neşet Ertaş? 'Kadınlar insan, biz ise insanoğlu'. Ben de bugün Yalova'da olamadım. Anamın gününü telefonla kutladım. Şimdi kurucumuz, kurtarıcımız, hepimizin anası Zübeyde Anamızın huzuruna gelip, onun gününü kutlamak, Fatiha okumak istedim. İzmirli anaların da gününü kutlarım. Bu ülkenin evlatlarının güzel yaşaması için önümüzde bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendireceğiz. Ben bu süreçte iki gruba çok güveniyorum. Kadınlar ve gençler. Bunu başaracağız. Arkadaşlarım önümüzdeki günlerde büyük bir İzmir mitingi düzenleyeceğiz, orada görüşmek üzere.'' dedi. Muharrem İnce konuşmasının ardından anıt mezara çelenk bırakarak dua etti.

 Fotoğraf: MehmetCandan/DHA