İnce'den Erdoğan'a: Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı?

İnce'den Erdoğan'a: Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı?

İnce kürsüye eşi Ülkü İnce ile çıktı. İşte İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;Amasya’dan bütün milletimize sesleniyorum, bir kampanya yapıyoruz, Cumhurbaşkanı adayı partiden bağımsız bir kampanya yapıyor....

İnce kürsüye eşi Ülkü İnce ile çıktı. İşte İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

Amasya’dan bütün milletimize sesleniyorum, bir kampanya yapıyoruz, Cumhurbaşkanı adayı partiden bağımsız bir kampanya yapıyor. Küçük bir uçak kiraladık İstanbul’dan buraya geldik. Benim hemşeride para çok bende para yok. Ateşleyin bakayım ateşleyin, hepiniz para yatırın oraya bakalım. 5 lira, 10 lira neyse ama yatır. Sizin gücünüz ile yapacağız bunu. Bakalım Amasya’dan 5 lira 10 lira.

Soru şöyleydi. Sayın Erdoğan seçimi kaybederse gitmezmiş. Demirel nasıl gittiyse, Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek dedim. Bugün bazı militanlar dedi ki ''Özal öldürülmüş onlara da bu mesajı vermişim’. Bunlar ne içiyorlar doğrusu merak ediyorum. Seçimle gelen seçilme gider.

Cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim. Hükümete Erdoğan’a diyoruz ki İsrail mallarını boykot et, tohum alma, Mavi Marmara’da aldığın parayı geri ver diyorum olmaz diyor. Sadece miting yapacak miting. Çünkü Filistin’deki Müslümanlar değil derdi seçim seçim. Filistin konusunda ABD’ye İsrail’e dik dur söz veriyorum yanında duracağım. Bak benim gibi meydan oku benim gibi. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı olduğum zaman 3 ay içinde yargıyı düzenleyeceğiz. Yüksek yargı tarafsız bağımsız olacak. Seçildiğimde ABD’ye diyeceğim ki Gülen’i iade et. Etmezsen Amerikan askerleri Noel’i ABD’de kutlarlar.

MERKEZ BANKASI BAŞKANIN AKP MERKEZİ'NE ÇAĞIRILMASINI ELEŞTİRDİ 
Merkez Bankası bağımsız yanlış. Nasıl olur da sen Merkez Bankası Merkezi'ne çağırırsın. Böyle yaparsan dış kaynaklar, para sana güvenmez. Ulusararası sermaye güvenli liman ister. Dolar ve avro yükseldi diyorlar Yıldırım'a 'Yükselse ne olur yükselmese ne olur diyor. Öncelikle bu cıvık ortamdan kurtulacağız. Devlet adalı gibi davranacığız.

ÖĞRENCİLERE MÜZE MÜJDESİ 
Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz Türkiye Cumhuriyetinde üniversite öğrencileri dahil öğrenci kimliğini gösteren herkes bütün müzelere bedava girecek.

HÜKÜMETE YATIRIM ELEŞTİRİSİ 
Erdoğan diyor ki, 'Ey CHP sen hiç köprü yaptın mı? Biz çok köprü yaptık. Ama ben Erdoğan'a soruyorum, 'Eyy Erdoğan sen hiç Şeker Fabrikası yaptın mı? Tekel yaptın mı?

ÖĞRENCİLERE BİN TL VERİLECEK
Cumhuriyet, kuruluş ruhunu yeniden dirilteceğiz. 19 Mayısta gençlik, 29 Ekim'de 500'er yüzlire olarak toplam bin TL olarak vereceğiz. Bu parayı CHP Muharram İnce vermeyecek. 81 milyondan topladığımız vergilerden Türkiye Cumhuriyeti devleti verecek.

OHAL'İ KALDIRACAĞIM
Peki bu olağan üstü halin bir yararı var mı? Bir tek Recep Tayyip Erdoğan'a yararı var. Size söz veriyorum. 24'ü gecesi İnce mazbatayı alsın yenini yapsın OHAL kalkacak.

16 sene Türkiye'ye yöneten bir iktidar var. Tek başına yönetiyorb Şu an 2019 bütçesini tek başına yapabilir. Ben tek başına bütçe yapma yetkinini kabul etmeyeceğim. TBMM'ye bu yetkiyi iade edeceğim.

İnce'den Erdoğan'a: Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı?

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem