İngiliz basını: Kılıçdaroğlu'nun Suriyelileri ülkelerine gönderme sözü Erdoğan'ın önüne geçmesini sağladı

İngiliz basını: Kılıçdaroğlu'nun Suriyelileri ülkelerine gönderme sözü Erdoğan'ın önüne geçmesini sağladı

14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesi geri sayım başlarken İngiltere'nin elit gazetelerinden Daily Telegraph, Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki rekabette dikkat çeken bir noktaya parmak bastı. Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli mültecileri ülkesine gönderme sözünün Erdoğan karşısında öne geçmesini sağladığına değinilen haberde, sığınmacı problemininin son yıllarda oldukça büyük bir kriz halini almış olduğu ve anketlerde bu probleminin en öncelikli çözülmesi ihtiyaç duyulan mesele olduğu açıklan

Uluslararası medya müesseselerinin gözü 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine çevrilmiş durumda. Millet İttifakı'nın talibi Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı'nın talibi Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki yarışın kıyasıya geçeceğine vurgu icra eden İngiliz basını ise seçimlerle ilgili dikkat çeken bir çözümleme yayımladı.

SURİYELİ MÜLTECİLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERME HAMLESİ

İngiltere'nin elit gazetelerinden Daily Telegraph, 14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçim öncesinde adayların durumunu değerlendirdi. Gazetenin Orta Doğu muhabiri Campbell Mac Diarmid tarafınca hazırlanan haberde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli mültecileri ülkelerine gönderme hamlesinin büyük bir tesiri olduğu ima edildi.

ERDOĞAN'IN SEÇİMDEKİ EN BÜYÜK RAKİBİ

Haberde, "Mülteci karşıtı açıklamalar Türkiye'deki seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı zorluyor" başlığı kullanılırken, "Ekonomik kriz tesirini gösterirken, Erdoğan'ın Mayıs ayındaki seçimde en büyük rakibi olan Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyeli mültecileri ülkesine gönderme sözü verdi" denildi.

"ANKETLERDE ÖNCELİK SORUNLAR ARASINDA YER ALIYOR"

Kılıçdaroğlu'nun son anketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde yer almış olduğu sadece seçimin bir fazlaca sıkıntılı geçeceğine değinilen haberde sığınmacı problemininin son yıllarda oldukça büyük bir kriz halini almış olduğu ve anketlerde bu probleminin en öncelikli çözülmesi ihtiyaç duyulan mesele olduğu açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya