İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın garsonluk yapan kızı işinden oldu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın garsonluk yapan kızı işinden oldu

İngiltere'nin Noel öncesinde ilan ettiği yeni kısıtlamalar nedeniyle, Başbakan Boris Johnson’ın garsonluk yapan kızı da işsiz kaldı.

Başbakan Boris Johnson’ın garson olarak çalışan 24 yaşındaki kızının, hükümetin son dönemde aldığı Kovid-19 önlemleri nedeniyle işini kaybettiği ortaya çıktı.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, Johnson’ın ikinci eşi avukat Marina Wheeler’dan olan kızı Cassia Peaches Johnson Wheeler da, babasının liderliğindeki hükümetin aldığı Kovid kısıtlamalarından etkilendi.

Aileye yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Londra’daki popüler bir restoranda garson olarak çalışan Cassia’nın, kısıtlamalar nedeniyle restoranın Noel sürecinde kapanması nedeniyle kısa süre de olsa işsiz kaldığı belirtildi.

Restoranda çalışan bir kişi de Daily Mail’e “Baban başbakanken iş yerinde normal biriymiş gibi davranılması yeterince zor. Şimdi herkes konaklama alanındaki aksaklıklardan babanı suçlarken bir de işini kaybetmek, daha da zor bir durum” dedi.

Kovid-19’un hızla yayılan Omicron varyantı nedeniyle alarm durumuna geçen İngiltere hükümeti, yeni kısıtlamayı hayata geçirmiş ve halka Noel tatilinde temas konusunda dikkatli olma uyarısında bulunmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya