İngiltere Sağlık Bakanı Hancock’tan skandal… Eşini danışmanıyla aldattı

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock’tan skandal… Eşini danışmanıyla aldattı

İngiltere'de salgınla mücadelede sık sık eleştirilen Sağlık Bakanı Matt Hancock, bu kez ihanet skandalıyla gündemde.

Aralık 2019'da Çin'de ortaya çıkan koronavirüs dünyayı büyük bir krize sürüklerken, salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de İngiltere oldu. Virüsle mücadelede ağır kayıplar veren ülkede Başbakan Boris Johnson'la birlikte eleştirilerin hedefindeki isim Sağlık Bakanı Matt Hancock oldu. Johnson hükümetinin en tartışmalı isimlerinden biri olan Hancock, bu kez çok daha farklı bir olayla İngiliz kamuoyunun gündeminde.

ingiltere-saglik-bakani-hancock-15-yillik-esini-14224337-4413-m.jpg

 

42 yaşındaki Hancock'un, üç çocuk sahibi olduğu 15 yıllık eşi Martha Hancock'u aldattığı ortaya çıktı. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre bu isim hiç de yabancı değil. Bakan Hancock, bir süredir danışmanı Gina Coladangelo ile gizli bir ilişki yaşıyor. The Sun'ın elde ettiği görüntülerde, Hancock ve Coladangelo'nun öpüştükleri anlar kameralara anbean yansıdı. Gazetenin haberine göre ikilinin o anları Hancock'un Whitehall'daki ofisinde 6 Mayıs'ta kaydedildi.

ingiltere-saglik-bakani-hancock-15-yillik-esini-14224337-2724-m.jpg

Evli ve üç çocuk annesi olan 43 yaşındaki Coladangelo, geçtiğimiz yıldan bu yana Hancock'un danışmanları arasında yer alıyor. İngiliz basını, Coladangelo ve Hancock'un tanışıklıklarının geçmişe dayandığını, Oxford Üniversitesi'nde öğrenci oldukları dönemde arkadaş olduklarını yazdı. Hancock'un salgınla mücadele döneminde karıştığı bu ihanet skandalına karşı nasıl bir açıklama yapacağı İngiltere'de merakla bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya