İngiltere'de yaşayan Türk gencinin geliştirdiği "Happy Students" uygulaması "En iyi Girişimcilik Yarışması"nda finale kaldı

İngiltere'de yaşayan Türk gencinin geliştirdiği "Happy Students" uygulaması "En iyi Girişimcilik Yarışması"nda finale kaldı

8 Haziran'a kadar devam edecek yarışma için internetten oy kullanılabiliyor

İngiltere'de yaşayan Türk genci geliştirdiği uygulamayla "En iyi Girişimcilik Yarışması"nda finale kaldı.

"Happy Student" uygulamasını geliştiren 26 yaşındaki Batman’lı Aram Tufan, Avrupa’nın en büyük üçüncü bankası olan Santander Bankası’nın düzenlemiş olduğu En İyi Girişimcilik yarışmasında finale kaldı.

Tufan'ın geliştirdiği "Happy Student" uygulaması dünya çapında 250 milyon potansiyel öğrenci için birden fazla dilde kullanılabilen çevrimiçi bir platform olma özelliği taşıyor. 

Londra Gündem'de yer alan habere göre halen Birleşik Krallık’ta okuyan yabancı öğrenciler tarafından kullanılan uygulama öğrencilere  indirimli müze sergileri, tiyatro, konserler, tarihi mekanlar ve uygun fiyata oteller sunuyor. Öğrencilere uygulama üzerinden fırsatlar sunan şirketler arasında Apple, Amazon, Golder Tours, Love Theatre, YHA, Blinkist, Student Art Pass da var.

Santander Bankası Girişimcilik Yarışması’nda yarışan uygulama için e-mail adresiyle internetten oy verilebiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya