İngiltere’den flaş hamle! Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul’da oynamak istemiyorlar

İngiltere’den flaş hamle! Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul’da oynamak istemiyorlar

İngiltere Futbol Federasyonu, Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere'ye alınması için UEFA'ya başvurdu.

İngiltere Futbol Federasyonu tarafından UEFA'ya önemli bir başvuru yapıldı. Manchester City ve Chelsea arasında 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak finalin, Türkiye'den alınarak İngiltere'ye alınması için talepte bulunuldu.

Başbakanlık Ofisi 10 Numarada düzenlediği basın toplantısında konuşan İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İngiliz Futbol Federasyonu'nun, karşılaşmanın İngiltere'de oynanması için UEFA'ya başvurduğunu açıkladı. 

SON KARAR UEFA'NIN 

Shapps, İngiltere Futbol Federasyonuyla UEFA yetkilileri arasındaki görüşmelerin sürdüğünü ve son kararı UEFA'nın vereceğini söyledi.

TÜRKİYE'YE GİTMEYİN UYARISI 

Ulaştırma Bakanı, İngiliz taraftarlara seyahat yasağı uygulama kararı aldıkları Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline gitmemeleri uyarısında da bulundu.

Konuya ilişkin Chelsea ve Manchester City'den henüz açıklama yapılmazken İngiliz basınında yer alan haberlerde, Premier Lig takımlarından Aston Villa'nın karşılaşmanın Villa Park Stadı'nda sınırlı sayıda taraftarla oynanması için İngiliz Futbol Federasyonu ve UEFA'ya başvurduğu bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor