WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü!

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü!

Avrupa'nın birçok bölgesinde sosyal medya uygulaması Instagram'a erişim sağlanamıyor. Kullanıcılar ne akışı görebiliyor ne de hikaye yükleyebiliyor...

Avrupa’nın birçok bölgesinde sosyal medya uygulaması Instagram’a erişim sağlanamıyor. Kullanıcılar ne akışı görebiliyor ne de hikaye yükleyebiliyor. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar olan Instagram, Facebook ve Whatsapp’ın çöktüğü, çok sayıda kullanıcının hesaplarında herhangi bir işlem yapamadığı kaydedildi.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar sosyal medya uygulamaları WhatsApp, Facebook ve Instagram ‘a erişmekte zorluk yaşadığını aktardı.

Daily Mail’in haberine göre çok sayıda kullanıcı Twitter üzerinde uygulamalara erişemediğini, story paylaşamadığını aktarıyor.

Şirketten yapılan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de de birçok kullanıcının hesaplarına erişim sağlayamadığı kaydedilirken, WhatsApp’ta da benzer bir problem yaşandığı gelen bilgiler arasında.

FACEBOOK ÇÖKTÜ

Facebook kullanıcıları bir süredir akıllı telefonlarından ve bilgisayarlarından Facebook’a giremedikelerini fark etti. Özellikle paylaşım sırasında paylaşılan gönderinin görselinin yüklenmediği gözlemlendi

WHATSAPP ÇÖKTÜ

WhatsApp kullanıcıları bir süredir WhatsApp üzerinden mesajlaşamadıklarını fark ettiler. Kullanıcıların attıkları mesajlar yollamış oladukları kişiye iletilmediği görüldü.

TWITTER ÜZERİNDEN İSYAN ETTİLER

WhatsApp, Facebook ve Instagram kullanıcıları yaşadıkları sorunları diğer bir sosyal medya devi olan Twitter üzerinden dile getirirken son zamanlarda çok fazla yaşanan WhatsApp, Facebook ve Instagram’ın çökmeleri isyan ettirdi.

Dünyanın dört bir yanında Instagram kullanıcıları sosyal medya uygulaması Instagram’a erişmekte zorlanıyor. Arızadan en çok Avrupa kıtasında bulunan Franba, Almanya, İngiltere etkilendi. İspanya, Yunanistan Polonya ve Norveç’te arızadan etkilenen ülkeler arasında. ABD’nin doğusunda yaşayanlar da Instagram’a giremiyor.