İnternet kullanıcılarının kripto para yönelimi belli oldu

İnternet kullanıcılarının kripto para yönelimi belli oldu

İnternet kullanıcılarının kripto para tercihi ile ilgili yeni bazı araştırma sonuçları ortaya çıktı.

Dünyanın önde gelen şirketleri internet kullanıcılarının kripto para tercihi ile ilgili bazı açıklamalar yapıyor. Bu açıklamalara baktığımızda genellikle olumlu yönde mesaj verdiklerini görüyoruz.

Mobil yazılım ve bulut tabanlı işler ile alakalı çalışmalar yürüten MicroStrategy bunlardan sadece bir tanesi.

İnternet kullanıcılarının kripto

16 ile 64 yaşları arasında yer alan bireylerin kripto para kullanımı değerlendirildi. Bu değerlendirme üzerinden bazı sonuçlar ortaya çıkarıldı. Dünya genelinde internet kullanıcılarının yaklaşık olarak yüzde 12,3 gibi bir bölümünün kripto paraya sahip olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu kripto paralara en fazla yatırım yapan internet kullanıcı oranının ise Türkiye’de olduğu belirlendi.

İnternet kullanıcılarının kripto para yönelimi

Yapılan araştırmalar aslına bakacak olursak internet kullanımı ile kripto paralar arasındaki veriyi de ortaya koydu. Buna göre internet kullanımı ve kripto paralar net bir şekilde korelasyon oluşturamıyor. Yani her internet kullanan aynı zamanda dijital varlık satın almıyor.

İnternet kullanıcılarının kripto

Özellikle para birimi düzenli bir grafik göstermeyen ülkelerde dijital varlıklar daha fazla tercih ediliyor. Türkiye bu konuda öncü diyebiliriz. Ülkede internet kullanıcılarının yüzde 25,8 gibi bir bölümü dijital varlık barındırıyor. Bunun en önemli nedeni ise dövizin stabil olmamasından kaynaklanıyor.

Dünyada en fazla kripto para kullananlar

Konuyla ilgili yapılan araştırma sonucuna baktığımızda dijital varlıklara en fazla yatırım yapan ülkelerin Türkiye, Arjantin, Filipinler, Güney Afrika ve Tayland olduğu görülüyor. Tüm bunlara ek olarak Rusya en az dijital varlık kullanım oranına sahip ülke olarak görülüyor.

İnternet kullanıcılarının kripto para satın alım grafikleri düzenli olarak değişebilir. Şu sıralar çok fazla düşüş var. Bu nedenle dijital varlık kullanan kişi sayısında azalma yaşanıyor olabilir. Ancak boğa sezonu geldiğinde yeniden kullanım oranı artacaktır.

Sporsever İnternet ile limitsiz fiber internet ve Tivibu Go kampanyası

Etiketler :