iOS 16 iPhone’lar güç katacak

iOS 16 iPhone’lar güç katacak

Bloomberg’den Mark Gurman, en son Power On haber bülteninde, şirketin kilit ekranındaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere iOS 16 hakkında paylaşacak bazı haberleri olduğunu duyurdu.

 Gruman, Apple’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümünün widget benzeri özelliklere sahip duvar kağıtlarını içereceğini söylüyor.

Ek olarak, iOS 16’nın, başlangıçta şirketin bir sonraki iPhone Pro modellerine özel olacak her zaman açık ekran özelliği için destek içereceği bildiriliyor. İşlevsellik, bu cihazların ekranlarını tamamen uyandırmaya gerek kalmadan size bildirimleri ve diğer incelenebilir bilgileri göstermesine olanak tanıyacak. Bu, birçok Android telefonda uzun süredir mevcut olan bir özellik ve Apple’ın geçen yıl iPhone 13’e eklemeyi planladığı ancak daha sonra planlarını değiştirdiği bildirilmişti.

iOS 16 iPhone'lar için yeni bir özellik getirecek

Önceki tahminlerine ek olarak Gurman, iOS 16 işletim sisteminin çoklu görev ve pencerelemeyi nasıl idare ettiğine ilişkin geliştirmeler de içereceğini söylüyor. Gurman, geliştirici Steve Troughton-Smith’in Apple’ın muhtemelen iOS kullanıcılarının uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırmasına izin verecek bir seçenek üzerinde çalıştığını gösteren yakın tarihli bir tweetinden alıntı yaptı. Bu, özellikle iPad’de faydalı olacak bir yenilik olacak. Bu yıl Apple için oldukça yoğun geçecek diyebiliriz.

Gucci Akıllı Parmak Yüzüğü için 950 dolar öder misiniz?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji