iOS 16, mail uygulamasına önemli yenilikler getiriyor

iOS 16, mail uygulamasına önemli yenilikler getiriyor

Yeni işletim sistemi sürümü hakkında tanıtıldığı andan itibaren pek çok haber yapıldı ancak anlaşılan daha uzun bir süre, bu sürüm ile birlikte gelen yenilikleri konuşmaya devam edeceğiz.

iOS 16 ile birlikte yeni özelliklere kavuşan uygulamalardan biri de Apple Mail olacak. Buna göre artık iOS kullanıcıları hatalı olarak attıkları ve gönder tuşuna bastıkları anda pişman oldukları maillerini 10 saniye içerisinde geri alabilecekler.

 

Apple Mail

Apple Mail uygulamasını tamamen değiştirdi!

Bilindiği üzere bu özellik Gmail’de oldukça uzun bir süredir kullanımda olmakla birlikte, bu platformda maili geri alma sürenizi ayarlardan 5, 10, 20 ve 30 saniye olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte Apple mailde şu an için sadece tek bir seçenek mevcut o da varsayılan olarak geliyor.

Öte taraftan artık göndereceğiniz mailleri daha önceden düzenleyerek zamanlayabilir ve vakti geldiğinde mailin kendiliğinden gitmesini sağlayabilirsiniz. Gelen kutusu içerisinde kapsamlı arama yapma ve gelen kutusunu özelleştirme de yine iOS 16 ile kavuşulan özelliklerden.

Apple Mail

Son olarak, bu özelliklerin şu an hala test aşamasında olduğunu ve ancak Temmuz ayından itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacağını hatırlatalım.

iPhone 14 Pro, Always On Display özelliğini tekrar aktif ediyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji