iPadOS 14.5 geliyor

iPadOS 14.5 geliyor

Apple aylardır mobil işletim sisteminin bir sonraki yinelemesi üzerinde çalışıyor ve sistem neredeyse hazır. İPhone’lar ve iPod touch cihazları için iOS 14.5’ten ve şirketin sürekli genişleyen tablet serisi için iPadOS 14.5 geliyor.

Apple’a göre iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 için bekleyiş neredeyse bitti. Güncellemeler önümüzdeki hafta kablosuz olarak yayınlanacak. Şimdilik bellirli bir tarih ve saat çizelgesi yok. Ancak ilerleyen günlerde bu da belli olacaktır. Şirketin mobil işletim sisteminin 14.5 sürümü, yeni tanıtılan AirTag aksesuarının, Bul uygulamasına bir Öğeler sekmesi eklenerek iPhone veya iPad’inizle çalışması için gereken minimum sürüm olacak. Bununla birlikte podcast uygulaması da yeniden tasarlanacak.

Apple önümüzdeki hafta iOS 14.5 ve iPadOS 14.5'i piyasaya sürecek

Bunun yanı sıra, bir Apple Watch, kaydırma hareketleri ve şarkı sözü paylaşımına sahip güncellenmiş bir Müzik uygulaması, Fitness + antrenmanları için AirPlay 2 desteği gibi özellikler de gelecek. Covid-19 hayatımıza girdiğinden beri maskeyle dolaşmak zorundayız. Bu da Face ID özelliğini kullanmamıza engel oluyor. Gelen güncelleme ile nihayet maske takarken iPhone’unuzun kilidini Face ID ile açma olanağına da sahip olacaksınız. Apple Haritalar’daki raporlama özellikleri güncellenecek. PS5 ve Xbox Series X denetleyicileri için destek ve belki de yeni Apple Card Ailesi için destek özelliği sağlanacak. iOS 14.5, bugün duyurulan yeni mor iPhone’ların yanı sıra iPad Pro 11 ve iPad Pro 12.9’a önceden yükleme yapacak.

Redmi oyun telefonu 27 Nisan’da geliyor! Cihaz K40 serisinin bir parçası olacak

Bilim Teknoloji