iPhone 11 en popüler telefon olmayı başardı

iPhone 11 en popüler telefon olmayı başardı

Uygun fiyatlı modellerden kayda değer kazanç elde ettiğini fark eden Apple, iPhone 11 ile geçtiğimiz yıl karşımıza çıkmıştı.

Apple’ın gizli silahı olan iPhone XR, geçtiğimiz yılın en çok satan akıllı telefonu olarak tarihe geçmişti. Uygun fiyatlı modellerden kayda değer kazanç elde ettiğini fark eden Apple, iPhone 11 ile geçtiğimiz yıl karşımıza çıkmıştı.

13.6 milyon ünite satarak geçen yıl zirveye oturan iPhone XR‘den sonra iPhone 11 en popüler telefon olmayı başardı.

19.5 milyon ünite iPhone 11 satan Apple, rakibine tam 12.7 milyon fark atmayı başarıyor. 6.8 milyon satış ile listenin ikinci sırasında yer alan Samsung Galaxy A51‘i, 6.6 milyon ünite ile Redmi Note 8 takip ediyor.

Apple, iPhone 11

Redmi Note 8 Pro 6.1 milyon ünite ile dördüncü, iPhone XR 4.7 milyon ile beşinci ve iPhone 11 Pro Max ise yüksek fiyatına rağmen 4.2 milyon ünite satarak altıncı sırada yer alıyor.

Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy S20 Plus ise sadece 3.5 milyon ünite satıp listenin dokuzuncu sırasında kendine yer bulabiliyor.

2020’nin ilk çeyreğine ait Omdia’nın raporları Apple’ın rakiplerine karşı nasıl bir üstünlük kurduğunu da kanıtlamış oldu. Eylül ayında yine uygun fiyatlı iPhone 12 modeli tanıtacak olan Apple’ın 2021 yılında da bu yükselişini devam ettirmesi bekleniyor.

Türkiye’de 7.399 TL‘ye satılmasına rağmen büyük ilgi gören iPhone 11’in, Amerika’da 699 dolara satıldığını belirtelim. Bu fiyata rağmen en popüle telefonlar arasında zirveye yerleşen Apple, muhtemelen bu yüzden fiyatı uzun bir süre daha bu seviyelerde tutacak.

Motorola Razr 2 özellikleri sızdı! Bu sefer olacak Motorola!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji