İran'dan Ermenistan'a yapılan silah yardımı sonrası protestolar başlıyor!

İran'dan Ermenistan'a yapılan silah yardımı sonrası protestolar başlıyor!

Ermenistan’ın gece yarısı dördüncü kez Gence’yi vurması, başta Türkiye olmak üzere İran Azerbaycan’ında da büyük tepkilere sebep oldu. İran’ın Ermenistan’a yaptığı silah yardımının Güney Azerbaycan’da protestolar edileceği iddia edildi.

Ermenistan, dünyanın gözü önünde başta Terter olmak üzere Gence, Mengeçevir ve Berde şehirlerinde, sivil halka yönelik saldırılarını sürdürüyor.

İRAN ERMENİSTAN’A SİLAH YARDIMI YAPIYOR İDDİASI!

İran’ın, Dağlık Karabağ’da zor durumda kalan Ermenistan’ın yardımına koştuğu haberleri yayınlanmıştı. Rusya yapımı silah ve askeri araçları taşıyan onlarca TIR, İran üzerinden Ermenistan’a gittiği öne sürülmüştü.

GÜNEY AZERBAYCAN DAHA ÖNCE AYAKLANMIŞTI!

Azerbaycan basınında yer alan görüntülere göre, Rusya menşeili silah ve askeri araç yüklü onlarca TIR, İran üzerinden Ermenistan’a gitti. Sınır bölgesinde yaşayan Azerbaycan Türkleri, Ermenistan’a giden TIR’ları durdurmak için eylemlerine devam etti. Sınır kapısı bölgesinde protestolar düzenlendi. Bazı tırların da lastikleri kesildi, yollarına çivili düzenekler koyuldu. Resmi açıklamalarda silah sevkiyatını yalanlayan İran ise TIR’ların yanına koruma araçları verdi. İran güvenlik güçlerinin silah taşıyan araçlara 100 kilometre boyunca koruma sağladığı belirtiliyor.

İRAN’IN ERMENİSTAN’A SİLAH YARDIMI BÜYÜK İNFİAL YARATTI!

İşgalci Ermenistan’ın gece yarısı dördüncü kez Gence’yi vurması, başta Türkiye olmak üzere, İran ve Azerbaycan’ında da büyük tepkilere sebep oldu. İran’ın Ermenistan’a silah yardımları Güney Azerbaycan’da yapılacak yürüyüşler ile protestolar edileceği öğrenildi.

GÜNEY AZERBAYCANLILAR AÇIKLAMA YAPTILAR!

İran’ın Ermenistan’a yaptığı silah yardımı, bugün protesto edileceği öğrenildi. Protesto ve yürüyüşlerle ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

”İran’ın Ermenistan’a Askeri ve diğer yardımlarını Güney Azerbaycan Türkleri olarak protesto etmeğe hazırlanıyoruz.  İran biterse bölgede fitne fesat bitecektir. İran Gence'de şehit olan kanında boğulacaktır.”

(Super Haber- Mevlüt Yüksel)

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya