İran'dan Suriye'ye destek: Ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli

İran'dan Suriye'ye destek: Ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli

?İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, resmi temaslarda bulunmak amacıyla Tahran’a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı ortak basın toplantısında, Suriye sorununun ancak siyasi yöntemlerle çözülebileceğini...

?İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, resmi temaslarda bulunmak amacıyla Tahran’a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı ortak basın toplantısında, Suriye sorununun ancak siyasi yöntemlerle çözülebileceğini ifade etti.

Ruhani, “Suriye konusunda İran, Türkiye ve Rusya’yla birlikte yürüttüğümüz çabaların sonuç vermesini, Astana’dan başlayan sürecinin nihai sonuca varmasını umut ederiz. Ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli. Sorunlar siyaset içinde ve diyalog yöntemleriyle halledilmeli'' diye konuştu.

'GÜZEL ADIMLAR ATILIYOR'
Azerbaycan Cumhurbaşkanı’yla gerçekleşen müzakerelerde bölge ülkeleriyle yapılan üçlü işbirliğini de ele aldıklarını kaydeden Ruhani, “İran-Azerbaycan-Türkiye ve İran-Azerbaycan-Rusya üçlüsü arasında güzel adımlar atılıyor, İran-Azerbaycan-Gürcistan üçlüsü arasında da iyi adımların atılmasını takip ediyoruz'' dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya