İş makinası operatörü, sulama yapan genci fark etmeden ezdi: Ezdikten sonra bir süre daha çalışmaya devam etti

İş makinası operatörü, sulama yapan genci fark etmeden ezdi: Ezdikten sonra bir süre daha çalışmaya devam etti

Bir binanın yıkımı sırasında, iş makinası operatörü sulama yapan genci fark etmeden ezdi. Ezdiğini fark etmeyen operatör, bir süre daha çalışmaya devam etti. İş makinası, ölen gencin babasına ait çıktı.

Eski bir binanın yıkımını yapan ekskavatör operatörü İ.A., makinanın etrafında yıkım çalışmalarına yardım eden ve inşaat sahasını sulayan 30 yaşındaki Yunus Emre Koçdemir'i fark etmedi. Ekskavatörün manevra yaptığı esnada arkasında bulunan Koçdemir, yan binanın duvarıyla iş makinası arasında kalarak acı şekilde hayatını kaybetti.

İddiaya göre iş makinası operatörü İ. A., Koçdemir'in sıkıştığını fark etmeden çalışmasına bir süre daha devam etti. Çevredeki vatandaşların uyarması üzerine iş makinasından inen İ.A., Yunus Emre Koçdemir'in cansız bedenini yerde görünce fenalaşarak bayıldı.

Mahalle sakinlerinin polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulunması üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler bölgede geniş güvenlik tedbiri alırken, Koçdemir'in cansız bedeni savcının incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Operatör İ.A. ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Olay anında gürültüyle irkildiğini aktaran mahalle esnafı Selim Gümüş şu ifadeleri kullandı:

Kepçe çalışırken inşaat alanında dolaşıyordu. ya alanı ıslatıyordu, ya da bir şeyler almaya çalışıyordu. Biz çalışırken bir gürültü duyduk. O anda arkamızı dönünce kepçenin çocuğu sıkıştırdığını gördü. Yere düştü. Biz dışarı koştuk. Operatörü bağırarak uyardık. Yaklaşık 1 dakika kadar çalışmaya devam etti. Operatör durduktan sonra aşağı inince feryat etmeye başladı ve bayıldı. Daha 3 gün önce başladılar yıkıma. Çok üzücü bir hadise.

İş makinası, ölen gencin babasına ait çıktı

Koçdemir'in ölüm haberini alan yakınları olay yerine geldiğinde acı bir detay daha ortaya çıktı. Binanın yıkımını yapan iş makinasının sahibinin Yunus Emre Koçdemir'in babası Yaşar Koçdemir olduğu öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa