İşçiler greve gitti, Erdoğan plaket verdi: Kayı İnşaat konkordato ilan etti

İşçiler greve gitti, Erdoğan plaket verdi: Kayı İnşaat konkordato ilan etti

Kayı İnşaat işçileri 11 gündür hakları için mücadele ederken; Erdoğan'ın plaket verdiği ve Coşkun Yılmaz'ın sahibi olduğu Kayı İnşaat konkordato ilan etti.

Kayı İnşaat işçileri 11 gündür hakları için mücadele ederken; Erdoğan'ın plaket verdiği ve Coşkun Yılmaz'ın sahibi olduğu Kayı İnşaat konkordato ilan etti.

Eylemleri sürerken, Kayı İnşaat’ın konkordato ilan ettiği bilgisini alan işçiler, resmi bildirimi beklediklerini ve sürecin takipçisi olarak alacaklarının peşini bırakmayacaklarını söyledi.

"MİLYONLARIMIZ YOK İŞÇİYİ BİZ İŞÇİ"

İşçilerin konuşmalarından satır başları şu şekilde: "Bizler Galatasaray Beşiktaş değiliz. Milyon dolarlarımız yok. İşçiyiz biz işçi. Bakanların bizi görmesi için ne yapmamız gerekiyor? Çocuğum beni aradı, bir dolmuş parası istedi doktora gitmek için. Göndericem dedim, hala gönderemedim. Nasıl göndereceğim onu da bilmiyorum. "Biz grevdeyken, Cumhurbaşkanı Coşkun Yılmaz'a ödül verdi"

"BİZ GREVDEYKEN, CUMHURBAŞKANI COŞKUN YILMAZA ÖDÜL VERDİ"

Coşkun Yılmaz bize iş durumunun kötü olduğunu paramızı ödeyemeyeceğini söyledi. Biz tamam dedik idare ettik, aylar geçti. 60 gün grev yaptık. Biz grevdeyken Cumhurbaşkanı Coşkun Yılmaz’a ödül verdi. Bizi tüm dünya izleyen arkadaşlarımız var. Bize sürekli mesaj atıyorlar. Bizi tüm dünya görürken Cumhurbaşkanı, bakanlar bizi neden görmüyor?

"SAHRA ÇÖLÜNDE KUM FIRTINALARININ İÇİNDE ÇALIŞTIK"

Sahra çölünde, kum fırtınalarının içinde çalıştık. Bütün yetkililere seslendik. Sesimize ses olan yok. O şartlarda çalışmanın ödülü bu mu? Buradan bizleri arayarak sesleri olmamızı isteyen, haklarını alamayan Pakistanlı işçi arkadaşlarımıza da selam olsun. İnşaat-Sen Sözcüsü Nurseli Gözüaçık’ın yaptığı konuşmadan satır başları şu şekilde: “Burada yapılması gereken Çalışma Bakanlığı’nın işe el koymasıdır. Bugün kayı işçilerinin kazanması bundan sonra tüm işçiler için çok büyük cesaret olacaktır. Bundan sonra hiçbir patron köşeye çekilemeyecektir. Biz bakanlıkların görevlerini hatırlatmaya devam edeceğiz. Onlar görevlerini yerine getirmek zorunda kalacaklar çünkü Kayı İnşaat işçileri 11 gündür karın yağmurun altında direniyorlar. Kimse bu mücadeleyi görmezden gelmez. İşçiler neye güveniyorlar diyenler olabilir. Biz bugüne kadar sırtımızı birbirimize yaslayarak geldik. Tüm Kayı İnşaat işçilerine buradan sesleniyoruz. Biz İnşaat-Sen olarak söz veriyoruz. Kayı İnşaat işçilerinin hakkını alacağız. Tüm bakanlıkların özellikle de Çalışma Bakanlığı’nın adım atması için, tüm işçilerin hak edişlerini alabilmesi için kazanana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz ve mutlaka kazanacağız.”

GENEL