IŞİD'in üst düzey yöneticisi Türkiye'de yakalandı!

IŞİD'in üst düzey yöneticisi Türkiye'de yakalandı!

Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesinden yapılan açıklamada Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, IŞİD'in üst düzey yöneticisi İsmail Alwaan al-Ithawi'nin Sakarya'da yakalanıp Irak'a sınır dışı edildiği belirterek şu açıklamaları...

Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesinden yapılan açıklamada Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, IŞİD'in üst düzey yöneticisi İsmail Alwaan al-Ithawi'nin Sakarya'da yakalanıp Irak'a sınır dışı edildiği belirterek şu açıklamaları yaptı:

"Türkiye, DAEŞ'e karşı mücadelede tüm ulusal imkanlarını seferber etmektedir. Uluslararası alanda tesis edilen işbirliğinin önemli sonuçlar verdiğini memnuniyetle kaydediyoruz.

New York Times'da 9 Mayıs tarihinde yayınlanan haberde bahsi geçen operasyon, İsmail Alwaan al-Ithawi adlı üst düzey DAEŞ mensubunun istihbarat ve emniyet birimlerimiz tarafından düzenlenen operasyon sonucunda Sakarya'da yakalanması ve Irak'a sınır dışı edilmesiyle başlamıştır.

hami-aksoy-foto.jpg

Ortaya çıkan başarıda Türkiye'nin de katkısının bulunması bizim için önemlidir. Türkiye, Amerika, Irak ve diğer ülkelerle işbirliği içerisinde, DAEŞ'e karşı mücadeleyi sürdürecektir."

ABD BAŞKANI D. TRUMP: EN ÇOK ARANAN 5 LİDER YAKALANDI

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada, IŞİD'in en çok aranan 5 liderinin yakalandığını duyurmuştu. Operasyona ABD istihbaratının da destek verdiği kaydedilmişti.

donald-trump-003.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya