Işıl Özgentürk'e soruşturma: Batman’daki kadınlarla ilgili yazısı Batman Başsavcılığı'nı harekete geçirdi!

Işıl Özgentürk'e soruşturma: Batman’daki kadınlarla ilgili yazısı Batman Başsavcılığı'nı harekete geçirdi!

Cumhuriyet yazarlarından Işıl Özgentürk hakkında, Batman'daki kadınlar hakkında yazdığı yazı sebebiyle soruşturma başlatıldı.

Batman Başsavcılığı başlattığı soruşturma olay yeri İstanbul olduğu gerekçesiyle dosyayı 'yetkisizlikle' İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Ne olmuştu?

Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk, ihraç edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'ın tecavüzüne uğramasının ardından intihar eden İpek Er’den bahsettiği köşe yazısında bir öğretmen dostunun "Batman’daki genç kızların ya dağa çıkmak ya da kentte görev yapan asker, bürokrat biriyle evlenmek şeklinde iki seçeneği olduğu; bekaretini kaybetmiş genç kızların da intiharı kurtuluş olarak gördüğü" yönündeki sözlerini aktarmıştı. Yazı, sosyal medya gündemine oturmuş ve tepki toplamıştı. Tepkilerin ardından Özgentürk, Facebook hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda ''Tamam anlaşıldı; Batman halkından özür diliyorum. Bölgede dolaşırken gördüğüm, duyduğum her şey yalanmış'' ifadelerini kullanmıştı. Özgentürk'ün bu açıklaması "özür dilememiş, ironi yapıyor" yorumlarına neden olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv