İsmail Küçükkaya'dan flaş erken seçim iddiası! Tarih verdi

Anında Manşet'te bu hafta, RTÜK'ün TELE1'e verdiği 5 günlük ekran karartma cezası mercek altına alındı. Gazeteci İsmail Küçükkaya, Tele1'de yayınlanan Anında Manşet programında Tuncay Mollaveisoğlu'na dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tuncay Mollaveisoğlu'nun bu geceki konukları, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Bşk. Misket Dikmen, CHP eski PM üyesi Mehmet Yula, Cumhuriyet gazetesi GYY Aykut Küçükkaya ve FOX TV haber programcısı, gazeteci İsmail Küçükkaya oldu. Anında Manşet'te bu hafta, RTÜK'ün TELE1'e verdiği 5 günlük ekran karartma cezası mercek altına alındı.

İsmail Küçükkaya 2021 içerisinde erken seçim beklediğini açıkladı.   

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Tele1'de yayınlanan Anında Manşet programında Tuncay Mollaveisoğlu'na dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Muhalif medya organlarına verilen cezalara tepki gösteren Küçükkaya, cezalar dışında da itibarsızlaştırma operasyonları yapıldığını savundu.

AKP hükümetinin Ali Babacan'ın liderliğini yaptığı DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'ni ekarte etmek için erken seçime gitmeyi planladığını öne süren Küçükkaya, seçim 
Kaynak Yeniçağ: İsmail Küçükkaya'dan flaş erken seçim iddiası! Tarih verdi 

İsmail Küçükkaya, şöyle konuştu: 


"BAĞIMSIZ GAZETECİLER SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR" 

Birçok ceza var. Cezanın dışında da itibarsızlaştırma kampanyaları başlatılıyor. Bir gün genel yayın yönetmenimiz Doğan Şentürk'le ilgili ondan sonraki süreçte Fatih Portakal'la ilgili. İktidar medyası da kullanıyor, AK Parti'nin yönlendirdiği troller de. Ondan sonra ben de dahil ediliyorum. Sayısı çok az olan bağımsız gazeteciler bu şekilde susturulmaya çalışılıyor. Ama bu sürdürülebilir değil."Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Ertuğrul Özkök! Tam 3 sene önce söylemişler"

BUNLAR SEÇİMİN AYAK İZLERİ

Ben tüm bunları seçimin ayak izleri olarak görüyorum. Her ne kadar 2023 deseler de önümüzdeki yıl seçim uygun bir fırsatta seçime gitmeyi düşündüklerini ve bağımsız medyayı bu nedenle yıldırmaya çalıştıklarını düşünüyorum.

"ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ"

Bu şekilde baskıları artırınca Türkiye'ye yabancı sermaye gelir mi? Gelmez. Muhtemelen 2021 içinde bir seçimi düşünüyorlar. Buraya giderken AKP'nin iki hedefi var. Kendi içlerinden çıkan partiler yeterince palazlanmadan seçime gidelim ve bağımsız medyanın sesini kısarak bu işi yapalım. Tek mantık bu diye düşünüyorum, başka bir mantığı olamaz." 

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Tele1'de yayınlanan Anında Manşet programında Tuncay Mollaveisoğlu'na dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika