İsmail Saymaz, 15 Temmuzda Atatürk'ü anan, anımsan tek kurumu açıkladı

İsmail Saymaz,  15 Temmuzda Atatürk'ü anan, anımsan tek kurumu açıkladı

Gazeteci İsmail Saymaz AKP'nin parti şovuna dönüştürdüğü 15 Temmuz'un yıl dönümünde Atatürk'ü hatırlayarak ilan yayınlayan tek kurumu kişisel medya hesabından paylaşarak duyurdu.

Kurukahveci Mehmet Efendi'nin 15 Temmuz'un yıl dönümünde Atatürk'ü hatırlayarak yayınladığı ilan büyük beğeni topladı.

Kurukahveci Mehmet Efendi, 15 Temmuz FETÖ'nün hain darbe girişinin yıl dönümünde dikkat çeken bir ilan yayınladı.İlanda Atatürk'ün "Bir ulus birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez" ifadelerine yer verildi. İsmail Saymaz ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:15 Temmuz’un yıldönümünde Atatürk’ü anımsatan ve anan tek ilanı, Kurukahveci Mehmet Efendi vermiş.

KURU KAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMDİR?

1857'de Fatih, İstanbul'da doğan Mehmet Efendi, Süleymaniye Medresesi'nde eğitim gördükten sonra babasının dükkânında çalışmaya başladı. 1871 yılında işin başına geçen Mehmet Efendi, çiğ kahveyi kavurup dibeklerde öğüterek müşterilerine hazır olarak satmaya başladı. Kahveyi öğüterek ilk kez hazır olarak kahveseverlere sunan Mehmet Efendi, bu yenilikle "Kurukahveci Mehmet Efendi" diye anılmaya başlandı.[3]

1931 yılında vefat eden Mehmet Efendi'nin ardından oğulları Hasan, Hulusi ve Ahmet Beyler baba mesleğini sürdürdüler.[4] Aile 1934 yılında Soyadı Kanunu ile "Kurukahveci" soyadını da aldı. Ahmet Rıza Kurukahveci'nin de vefatından sonra yönetimi erkek kardeşlerden Hulusi Kurukahveci ve Mehmet Kurukahveci devralmıştır.

Politika