İsmail Saymaz: Kılıçdaroğlu’nun yaptığı hareketi bakkala her gittiğimde hissediyorum

İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı hareketi, her bakkala, pazara gittiğinde hissettiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TBMM Genel Kurulu’nda 2022 Bütçe Kanun görüşmelerinde yaptığı el hareketi olay olmuştu.

Halk Tv’de gazeteci Kadri Gürsel ile ‘Konuşmasak Olmaz’ programını yapan İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı hareketi her bakkala gittiğinde hissettiğini söyledi.

Kadri Gürsel’in, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı hareket hakkında “Böyle bir hareket yapmasa daha iyi olurdu” açıklamasının ardından Saymaz şu yanıtı verdi:

“Ama tam da onu yaptılar. Yalan mı yani? Kim aksini iddia edebilir. Küfürlü bir göndermeden dolayı söylemiyorum bunu. Ama şu saatte insanlar motorine zam gelmiş diye konuşurken ne hissediyorlar? Tam da bunu hissediyorlar. Sigaraya zam gelmiş, içkiye zam gelmiş ve günlerdir zam geliyor. İnsanlar tam da onu hissediyor. Bak ekmek 3 lira olmuş bak ben onu hissediyorum. O hareketle kastedilen neyse, Kılıçdaroğlu’nun kullandığı hareketle kastedilen neyse, bakkala gittiğimde onu hissediyorum, arabamla benzin almaya gittiğimde onu hissediyorum. Pazarda domates almaya gittiğim zaman onu hissediyorum. Balık almaya gittiğimde on hissediyorum. Otobüse bindiğimde bilet alırken ya da Akbil kullanırken tam da onu hissediyorum. Araba almaya karar verdim, eve çıkmak istiyorum, kiralar karşıma geliyor tam olarak o hareketi hissediyorum. AK Parti buradan kendine hakaret çıkarmasın. Toplum o hareketle kastedileni yaşıyor şu an” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv