Türk Dışişleri, nasıl olur da sekiz ay boyunca bu hadsizliği fark etmez ve yanıtsız bırakır?

Türk Dışişleri, nasıl olur da sekiz ay boyunca bu hadsizliği fark etmez ve yanıtsız bırakır?

ABD Başkan adayı Joe Biden'ın sözlerine hem hükümet hem de muhalefet kanadından tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak gazeteci İsmail Saymaz da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Biden'a tepki gösterdi.

ABD Başkan adayı Joe Biden'e hem iktidardan hem de muhalefetten tepki gösterilmeye devam ederken gazeteci İsmail Saymaz da, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

ABD Başkan adayı Joe Biden, açıklamasında, Türkiye'deki muhalefet partilerine destek vererek, iktidarı değiştirebileceklerini söylemişti. Biden, "Başkan seçilirsem Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Biden'e hem iktidardan hem de muhalefetten tepki gösterilmeye devam ederken gazeteci İsmail Saymaz da, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. İsmail Saymaz, Biden'in gizli saklı olmayan bir görüşmede bu cümleleri sarf ettiğini hatırlatırken, "Türk Dışişleri, nasıl olur da sekiz ay boyunca bu hadsizliği fark etmez ve yanıtsız bırakır?" diye sordu. Saymaz, "Dışişleri’nin asli işlerinden biri, büyükelçilikler eliyle dış basınını takip edip ülkemiz hakkındaki haberleri bildirmek değil midir? Biden’in küstah açıklamasının muhatabı, muhalefet değil, Türk Dışişleridir. Bu küstahlığı nasıl fark etmezsiniz?" diye belirtti.

İsmail Saymaz'ın paylaşımları şu şekilde:

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika