İsmail Saymaz, yeni parti kuracağı söylenen Muharrem İnce’nin son kararını açıkladı

İsmail Saymaz, yeni parti kuracağı söylenen Muharrem İnce’nin son kararını açıkladı

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağı söylenen Muharrem İnce'nin Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile görüşmesinin ardından karar vereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce’nin açıklamaları son günlerde siyaset kulislerini hareketlendirirken, yeni bir gelişme yaşandı. Gazeteci İsmail Saymaz, İnce’nin Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile görüşmesinin ardından karar vereceğini açıkladı. Muharrem İnce ile görüşmeyi Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın'ın istediğini açıklayan Saymaz, Çetin'in kendisine "İnce’ye ‘Ayrılma, partide kal, mücadeleni partide sürdür’ diyeceğiz" dediğini söyledi. Saymaz, görüşmenin detaylarına ilişkin, Çetin ve Karayalçın’ın, "Partide kal, bu süreçte ayrılmak olmaz" dediğini aktardı.

Saymaz’ın, Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Önceki gün Kılıçdaroğlu ile görüşen eski CHP ve SHP genel başkanları Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın, bugün saat 17’de Ankara’da Muharrem İnce ile buluşacak. Çetin bana şunları söyledi: ‘Görüşmeyi biz istedik. İnce’ye ‘Ayrılma, partide kal, mücadeleni partide sürdür’ diyeceğiz’ Çetin ve Karayalçın’ın Muharrem İnce ile görüşmesi bitti. İki ağabey, İnce’ye şöyle dedi: ‘Perşembe günü basın toplantısı yapma. Yapacaksan da masayı devirme. Partide kal, bu süreçte ayrılmak olmaz’ İnce şöyle dedi:‘Şimdilik parti kurma fikrim yok. Ben Anadolu’yu dolaşacağım'

Etiketler :