İsmailağa Cemaati ikiye bölündü

İsmailağa Cemaati ikiye bölündü

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve Marifet Derneği arasındaki gerilim sürüyor. Gazeteci Barış Terkoğlu, cemaat içerisindeki Marifet Derneği’nin Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye savaş açtığını öne sürdü.

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve Marifet Derneği arasındaki gerilim sürüyor. Gazeteci Barış Terkoğlu, cemaat içerisindeki Marifet Derneği’nin Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye savaş açtığını öne sürdü.

Terkoğlu yazısında şunları kaleme aldı:

Cübbeli, son günlerde tartışmaların merkezine yerleşirken, İsmailağa Cemaati içinden Cübbeli’ye karşı hamleler geldi. İsmailağa’da Cübbeli’ye yönelik tavrıyla bilinen Marifet Grubu, yine Cübbeli’nin hedef aldığı Fatih Medreseleri ekibiyle yan yana geldi. Fatih Medreseleri’nin başında bulunan Masum Bayraktar’ın, Cemaat’in merkezlerinden Mahmut Efendi Camii’nde görüntüleri Cübbeli’ye yakın isimler tarafından paylaşıldı. Cemaat’in tarihi lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Masum Bayraktar’a karşı olduğu söylenerek, yaşananların “sızıntı” olduğu ifade edildi. Marifet Grubu’na yönelik ağır suçlamalar yapıldı

Ahmet Mahmut Ünlü 31 Aralık 2021 tarihinde Youtube kanalında yayınlanan videosunda Marifet Derneği’yle bağının tamamen koptuğunu açıkladı. Ünlü, Marifet Derneği lideri Muhammed Keskin’in Cezayir’de düzenlenen bir toplantıda Keskin’in cemaatin ‘şeyh’i olarak bilenen Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vekili gibi gösterilmiş olmasına tepki gösterdi. Ünlü “Resim Marifet’in sitesine 18 Kasım’da kondu. Her gün baktırıyorum bekliyorum. Her gün gözümüze baka baka ‘Biz sizin şeyhinize böyle hakaret ederiz, bir şey de yapamazsınız lan!’ diye bize sövüyorlar” dedi.

“Neresini öperse öpsün”

Ünlü’nün konuyla ilgili konuşmaları şu şekilde:

Cezayir’e gidilmiş. O onun elini öpmüş neresini öperse öpsün, beni alakadar etmiyor istediği yeri öpsün de…

 

Mahmut Efendi Hazretleri en dipte. Mahmut Efendi Hazretleri buraya katıldı mı? Katılmadı. Cezayir’e gitti mi? Gitmedi. Gitmediği halde 100 yaşında mübarek zatın resmi buraya nasıl konuldu? Altına da Faziletü’ş Şeyh Muhammed Keskin yazmışlar. Bu toplantının maliyeti ayrı bir konu. Onu ayrı tartışırız. Efendi hazretleri buraya katılmadığı halde buraya resmini koymuşsun, ismini yazmışsın bu büyük iftira. Resim Marifet’in sitesine 18 Kasım’da kondu. Her gün baktırıyorum bekliyorum. Her gün gözümüze baka baka ‘Biz sizin şeyhinize böyle hakaret ederiz, bir şey de yapamazsınız lan!’ diye bize sövüyorlar. Ben bunu böyle değerlendiriyorum. Bu benim kanıma dokunuyor.

 

Bundan sonra Marifet Derneği, Müceddid Mahmut Efendi Vakfı, Ahıska Yayınevi… Bu gibi kuruluşlardan teberru ettim (ilişkiyi kesmek anlamında)… Bugün bunu yapan yarın neler yapar.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem