İspanyol basınından Obradovic'e övgü

İspanyol basınından Obradovic'e övgü

Euroleague playoff çeyrek final serisinde son şampiyon Real Madrid'i 3-0'la geçen Fenerbahçe'de başantrenör Zeljko Obradovic, İspanyol basınından büyük övgü aldı. Marca ve El Mundo Deportivo gazeteleri "Madrid nakavt oldu" başlığını...

Euroleague playoff çeyrek final serisinde son şampiyon Real Madrid'i 3-0'la geçen Fenerbahçe'de başantrenör Zeljko Obradovic, İspanyol basınından büyük övgü aldı. Marca ve El Mundo Deportivo gazeteleri "Madrid nakavt oldu" başlığını attı.

El Mundo Deportivo "Gerçeği söylemek gerekirse Madrid için Berlin bir ütopyaydı. Çeyrek final serisi boyunca Madrid, fizik olarak rakibinden düşük gözüktü." yorumunda bulundu.

Marca, "Fenerbahçe en iyi oyuncusu Vesely'den yoksun olmasına rağmen çok üstün bir basketbol oynayarak Real Madrid'e nefes bile aldırmadı. 15'inci Final Four'unda 9'uncu kez kupayı kazanmak için mücadele edecek Obradovic, Avrupa basketbol tarihinin en iyi antrenörü." değerlendirmesini yaptı.

AS gazetesi, "Fenerbahçe, tanınmaz haldeki bir Real Madrid'i nakavt ederek yendi" başlığını kullanarak, son şampiyon Real Madrid'in bu sezon Euroleague'e toplamda 12 galibiyet, 15 mağlubiyetle veda ettiğini yazdı.

El Pais gazetesi ise "Real Madrid, bayrağı Obradovic'e teslim etti" başlığı altında verdiği haberde, "Euroleague'in son şampiyonu, kaya gibi bir Fenerbahçe'nin fizik gücüne boyun eğdi. Elleri daha hızlı, kolları daha uzun, ayakları daha güçlü, aklı daha açık, vücudu daha az hırpalanmış Obradovic'in Fenerbahçesi, Laso'nun Real Madridini 3-0'lık hızlı bir seriyle eledi." diye yazdı.

El Mundo gazetesi de "Obradovic, şampiyonu sildi" başlığını atarak "Real Madrid, kendisinden üstün bir Fenerbahçe'ye mağlup olup çeyrek finalde 3-0'lık seriyle elendi. Son şampiyon olan ve art arda 3 kez Final Four'a katılan Real Madrid, Berlin'de olmayacak." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor