Isparta'da elektriksiz 4 gün yalnız yaşayan 70 yaşında Ramazan Nazlı evinde ölü bulundu

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, yalnız yaşayan Ramazan Nazlı (70), evinde ölü bulundu.

Görgü Cami Mahallesi eski cezaevi karşısında bulunan tek katlı evde yıllardır yalnız yaşayan ve kimsesi bulunmayan Ramazan Nazlı'nın birkaç gündür evden çıkmaması üzerine komşuları şüphelenerek polisi aradı.

İhbar üzerine belirtilen adrese gelen polis, itfaiye ekiplerinin yardımı ile kapıyı açarak eve girdiklerinde Nazlı'yı yatağında hareketsiz halde bulunca sağlık görevlilerine haber verdi.

Nazlı'nın vefat ettiğinin belirlenmesi üzerine evde yapılan incelemenin ardından cenaze, otopsi yapılmak üzere Yalvaç Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Ramazan Nazlı'nın, donarak öldüğü üzerinde durulduğu öğrenildi.

Berekat yağdı

Isparta'nın AKP'li belediye başkanı Şükrü Başdeğirmen; "Biz tarihin en büyük kuraklığını yaşadık. Buna karşılık yüce Rabbim çok büyük bir bereket verdi. Dua ediyoruz. Burada yapılan çalışmalar hiç önemli değil. 20 yıl öncesine kadar böyle bir kar yağmadı. Şuan Isparta merkezde 50 santim, yukarılarda 1 metrenin üzerinde kar var. Çok güzel bir bereket geldi.

Bazı zorluklarını hep beraber yaşayacağız. 2 gün çok fazla zorluk yaşarız ama sonra 1 yıl kuraklık olmadan hayatımıza bakarız. Bu bereketli yağışlar devam etsin, biz çaresine bakıyoruz. Bin personelimizle sahadayız, iş makinelerimiz ve araçlarımız da çalışmalarını sürdürüyor. Ara sokaklar ve giremediğimiz yerler için vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz, her yere gireceğiz. Karla mücadelemiz 7/24 devam edecek." açıklamasını yaptı.

Isparta'da 4 gündür elektrik yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kar yağışı nedeniyle hayatın felç olduğu ve günlerdir elektriklerin kesik olduğu Isparta‘ya 4 gün sonra geldi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yoğun kar yağışının elektrik hatlarında ağır hasar oluşturması nedeniyle günlerdir hayatın felç olduğu Isparta’yı günler sonra ziyaret etti.

Arıza onarım ekiplerinin Işık Kent Mahallesi’ndeki çalışmalarını inceleyen Dönmez, yetkililerden bilgi aldı. Dönmez, mah1alledeki vatandaşlarla konuşarak arızalara müdahale eden ekiplerin 5-6 kat artırıldığını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa