İsrail AP heyetini Gazze'ye sokmadı

İsrail AP heyetini Gazze'ye sokmadı

Deutsche Welle'nin aktarımına göre, Avrupa Parlamentosu'nun Filistin ile İlişkiler Heyeti Başkanı Kıbrıslı parlamenter Neoklis Sylikiotis, İsrail makamlarının kararını 'keyfi' ve 'kabul edilemez' şeklinde nitelendirdi. Sylikiotis,...

Deutsche Welle'nin aktarımına göre, Avrupa Parlamentosu'nun Filistin ile İlişkiler Heyeti Başkanı Kıbrıslı parlamenter Neoklis Sylikiotis, İsrail makamlarının kararını 'keyfi' ve 'kabul edilemez' şeklinde nitelendirdi. Sylikiotis, 'Gazze'ye erişime yönelik sistematik engelleri' kınayarak, "Orada bizlerden saklanacak ne var ki?" sorusunu yöneltti.

Açıklamada, Avrupalı parlamenterlerin benzer ziyaret girişimlerinin 2011 yılından beri engellendiğine dikkat çekilerek, sadece bir kez AP bütçe komitesi başkanı önderliğindeki bir ekibin ziyaretine izin verildiği belirtildi.

AP'nin Filistin ile İlişkiler Heyeti başkan yardımcılarından Danimarkalı parlamenter Margarete Auken da Twitter hesabından, "İsrail yine bir AP heyetinin Filistin bölgesi Gazze'ye girmesine izin vermedi. Dönüşümüzden önceki akşam. Bu bir skandal" mesajını paylaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya