İşsiz kalan dansçılar pizza siparişi dağıtmaya başladı

İşsiz kalan dansçılar pizza siparişi dağıtmaya başladı

Pizza dağıtımı için şaşırtan bir yönteme başvurdu. Restoran yetkilileri, pizza teslimatı yapmaları için koronavirüs nedeniyle işsiz kalan direk dansçılarını

Rusya'da bir restoran, pizza dağıtımı için şaşırtan bir yönteme başvurdu. Restoran yetkilileri, pizza teslimatı yapmaları için koronavirüs nedeniyle işsiz kalan direk dansçılarını işe aldı. Pizza siparişine dansçıların bakması ise müşterilerde şaşkınlık yarattı.

Rusya'da pizza sipariş edenler kapıyı açtıklarında şaşırtan bir manzara ile karşı karşıya kalıyor.

Dünyanın en soğuk şehri Yakutsk'ta, koronavirüs nedeniyle işlerini kaybeden direk dansçıları artık evlere pizza servisi yapıyor.

Teslimat sırasında maske ve eldiven kullanan dansçılar, şehrin sakinlerinden ilgi görürken Yakutsk şehir yönetiminin de desteğini aldı.

Restoran sahibi Alexander Skripin "Kurye olarak striptiz dansçılarını işe almaya karar verdik. Pazarda teslimat görevlisi konusunda bir eksik vardı. Ama bunun haricinde asıl amacımız kriz sırasında işsiz kalan bu insanlara destek olmak.

Yakutistan Otelciler ve Restorancılar Derneği'nin yaptığı açıklamaya göre "temassız" pizza teslimatı yapan dansçılara güvenlik görevlileri eşlik ediyor. Teslimat yapan dansçılar maske, eldiven ve yalnızca iç çamaşırı giyiyor.

Dernek, "Kuryelik yapan kadınlar maske ve eldiven takıyor, teslimatlar sıhhi kurallara uygun şekilde temassız olarak yapılıyor" açıklamasında bulundu. Siberya'nın doğusunda yer alan Yakutsk şehri, kışın sıcaklığın -55 derecelere indiği, dünyanın en soğuk şehri. Bugünlerde ise şehrin hava sıcaklığı 19 derecelerde seyrediyor.

Şehrin belediye sözcüsü Sardana Avksentyeva "Ahlaki ve etik açıdan bu uygulamanın nasıl değerlendirileceğini bilmiyoruz. Ancak gıda dağıtımına ilişkin güvenliği ihlal edecek herhangi bir şey şu ana dek yaşanmadı. Gerçekleştirilen teslimatın resmi önerilere uygun şekilde, temassız yapıldığına inanıyoruz. Yapılan uygulamada, yasakları ihlal eden herhangi bir şey göremiyoruz" dedi.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya