İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği kararı: Bilal Erdoğan'ın aleyhindeki haberler çıkarılsın

İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği kararı: Bilal Erdoğan'ın aleyhindeki haberler çıkarılsın

İçerikten çıkarma kararları, çeşitli ihaleleri ve arazi işlerini konu aldı

Yargı, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili birçok haber linki için ‘içerikten çıkarma’ kararı verdi.

BirGün'de yer alan habere göre; İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 18 Ağustos tarihli kararı uyarınca, 20'ye yakın içerik, erişime engellendi. İçerikten çıkarma kararları, çeşitli ihaleleri ve arazi işlerini konu aldı.

İçerikten çıkarılmasına karar verilen haberler arasında, BirGün’ün internet sitesinde yayınlanan 'AKP Beyoğlu adayı Yıldız ile Bilal Erdoğan arasında dikkat çeken sohbet' ve 'Fetihtepe zorbalığı akıllara getirdi: Beyoğlu Belediye Başkanı’nın Bilal Erdoğan’la ‘yer kapatma’ sohbeti' başlıklı haberler de yer aldı.

Söz konusu videoda, Haydar Ali Yıldız’ın Bilal Erdoğan’a kentsel dönüşümden bahsederek ‘bazı temennilerde’ bulunduğu duyuluyordu.

Bu görüntüler, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı Fetihtepe Mahallesi’nde Haziran ayında kentsel dönüşüm adı altında yapılan zorbalık ve gerçekleşen tahliyeler sonrası yeniden gündeme gelmiş, yeniden yankı uyandırmıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika