İstanbul Bakırköy'de eylem yasağı

İstanbul Bakırköy'de eylem yasağı

İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri olan Bakırköy'de 2 ve 6 Eylül arası eylem yasağı getirildiği kaymakamlık tarafından açıklandı.

Bakırköy Kaymakamlığı, 02-06 Eylül 2021 tarihleri arasında her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi vb. faaliyetlerin yasaklandığını duyurdu. Kaymakamlık yaptığı açıklamada, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilsiyle yapılacak etkinliklere izin verildiğini ancak sonraki günlerde "çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve bazı illegal yapılanmalar" tarafından etkinlikler düzenlenmesi için faaliyetler yürütüldüğü anlaşıldığını söylerek  2 ve 6 Eylül arası eylem yasağı getirdiğini açıkladı.

Bakırköy Kaymakamlığı'nın yaptığı açıklama şöyle:

  "1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısı ile çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve bazı illegal yapılanmalar tarafından, ilçemizde 05 Eylül 2021 tarihinde toplantı, gösteri yürüyüşü vb. etkinlikler düzenlenmesi için faaliyetler yürütüldüğü anlaşılmıştır.

 


    01 Eylül 2021 Çarşamba günü İlçemizde düzenlenmek istenilen etkinliklere Kaymakamlığımızca izin verileceği, sonraki günlerde bu mahiyette yapılacak herhangi bir etkinliğe müsaade edilmeyeceği bildirilmiş ise de; sosyal medya ve çeşitli iletişim mecralarında 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı eylem çağrılarının devam ettiği görülmüştür.

 


    Kanuna aykırı eylem ve faaliyetlerle suç işlenmesinin önlenmesi, meydana gelebilecek olaylar ve telafisi mümkün olmayan sonuçların doğmasına engel olunarak, huzur ve güvenliğin, kamu düzeni ve kamu esenliğinin korunması amaçlarıyla Bakırköy İlçesi genelinde 02-06 Eylül 2021 tarihleri arasında her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi vb. faaliyetler 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca yasaklanmıştır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 31.08.2021 – Saat 14.00

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem