İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı hakkında yakalama kararı

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı hakkında yakalama kararı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine, serbest bırakılan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ö.C. hakkında 'tutuklamaya yönelik yakalama kararı' çıkarıldı. Ö.C.'nin ifadesinde suçlamaları kabul etmediği...

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine, serbest bırakılan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ö.C. hakkında 'tutuklamaya yönelik yakalama kararı' çıkarıldı. Ö.C.'nin ifadesinde suçlamaları kabul etmediği ve "Uyuşturucu madde bulundurduklarını duyunca şüphelileri bizzat ben yakalattım" dediği öğrenildi.

Savcılık, atılı suçun niteliği, uyuşturucu ticareti yapmak suçunun katolog suçlardan olması, tutukluluğunu gerektirir kuvvetli kanıtların olması gerekçeleriyle şüpheli Ö.C.'nin serbest bırakılmasına itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın itirazını kabul ederek, şüpheli Ö.C. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Ö.C.'nin hakimlik sorgusunda, "Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Bugüne kadar hiçbir suça karışmadım. Uyuşturucu ticareti ile ilgili herhangi bir ilgi ve alakam yoktur. Ali isimli şahıstan banka kredisi çekmek suretiyle Başakşehir'de bir ev aldım. Tapu üzerime yapıldı. Fiilen kullanmadım. Benim için kiraya vereceğini söylemişti. Uyuşturucu madde bulundurduklarını duyunca şüphelileri bizzat ben yakalattım" dediği öğrenildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.