İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri Kırşehir'deki 2 okula 7 bin 500 kitap bağışladı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri Kırşehir'deki 2 okula 7 bin 500 kitap bağışladı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri, Kırşehir'deki 2 okula 7 bin 500 kitap bağışında bulunmuş oldu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri, Kırşehir'deki 2 okula 7 bin 500 kitap bağışında bulunmuş oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonrasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde kütüphaneci olarak çalışan Kırşehirli Elif Cansu Boz, yetişmesinde emeği olan ve geçen yıl vefat eden anneannesinin hatırasını yaşatmak için "Bir Bozkır Anneannesinin Hatırasına Meryem Bahadır Kütüphanesi" projesini hazırladı.

Boz'un, projeye, daha ilkin başkanlığını yapmış olduğu İstanbul Medeniyet Üniversitesi Medeniyet ve Bilgi Topluluğu öğrencilerini de dahil etmesiyle geniş bir kitap toplama kampanyası başlatıldı.

Ayni ve nakdi bağışlarla toplanan kitapların 6 bini, Kırşehir Merkez Cumhuriyet Ortaokulundaki kütüphaneye getirildikten sonrasında tasnif edilerek raflara kondu.

Kitap bağışının peşinden "Meryem Bahadır Kütüphanesi" adı verilen kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kitapların 1500'ü ise Yenidoğanlı köyündeki ilkokula bağışlandı.

Elif Cansu Boz, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Medeniyet ve Bilgi Topluluğu'nda 2 yıl başkanlık yapmış olduğu dönemde de birçok yerde kitap bağışı ve kütüphane oluşturma emekleri yaptıklarını söylemiş oldu.

Kendisini yetiştiren anneannesi adına bir proje hazırlayarak onun adını yaşatmayı amaçladığını belirten Boz, "İki okula 7 bin 500 kitap getirdik. Kitapları bağış ve satın alma yoluyla topladık. Uzman kütüphanecilik ekibimiz, içinden ayıklama yaparak katalogladı ve tasnif etti. Eline kitap alan her çocuğun anneannemin ruhuna dokunacağına inanıyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.