‘İstanbul Seninle Kazanacak’ diyenler İBB'deki israfı böyle anlattı... '753 milyon liran olsa ne yapardın?'

‘İstanbul Seninle Kazanacak’ diyenler İBB'deki israfı böyle anlattı... '753 milyon liran olsa ne yapardın?'

23 Haziran sürecinde bağımsız bir çalışma olarak “İstanbul seninle kazanacak!” diyerek bir araya gelen sosyalistler, demokratlar, ilerici toplumsal muhalefet bileşenleri 23 Mayıs'ta bağımsız bir kampanya için bir araya gelerek,...

23 Haziran sürecinde bağımsız bir çalışma olarak “İstanbul seninle kazanacak!” diyerek bir araya gelen sosyalistler, demokratlar, ilerici toplumsal muhalefet bileşenleri 23 Mayıs'ta bağımsız bir kampanya için bir araya gelerek, seçilmiş ancak hakkı gasp edilmiş Ekrem İmamoğlu'na neden oy verilmesi gerektiğini anlattı.

AKP’nin gerici, ayrımcı, neoliberal, kent ve emek düşmanı politikalarına karşı mücadele eden ve seçim iptalinde yaşanan açık irade gaspına karşı tavır almak gerektiğine inanan İstanbul Seninle Kazanacak İnisiyatifi bu süreçte İstanbul'un mahallelerinde, meydanlarında, pazarlarında dağıttıkları bildirilerle CHP'li olsun olmasın tüm İstanbulluları Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye ve birlikte çalışmaya çağırıyor. İstanbul Seninle Kazanacak diyenler İBB'nin bugüne kadar yaptığı tüm yolsuzlukları ortaya döken ve bu  para halkçı bir yerel yönetim anlayışla kullanıldığında halkın yararına nasıl kullanılabileceğini ortaya döken bir de video hazırladılar. AKP'li yöneticilerin bugüne kadar yaptığı yolsuzluklar karşısında 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'na oy verilmesi gerektiğini İstanbullulara anlatan inisiyatif, seçim çalışmaları için gönüllü olma çağrısında da bulundu.

'KAZANIMLARI KORUMAK DA GEREKİR'

Ekrem İmamoğlu’na oy çağrısı yapan İstanbul Seninle Kazanacak İnisiyatifi, bunun ötesine geçilerek, seçme ve seçilme hakkında dahi eşitliği ve hukuku ortadan kaldıran bütün uygulamaların sorgulatılması, sermaye politikalarına karşı emek eksenli talep ve mücadelelerin öne çıkarılması, seçim kazanmakla yetinmeyip kazanımları koruyacak adımların atılması hedefleniyor.

Gönüllü formu için tıklayınız!

Twitter:

Facebook:

İnstegram:

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Adaletsiz, eşitsiz, hukuksuz seçim sistemini YSK'yı sorgulatalım, adalet mücadelesini büyütelim! Gönüllü ol kent meydanlarında, mahallelerde İstanbul halkının iradesini gasp edenlerin gayrimeşru olduğunu birlikte anlatalım! . . . . #herşeygüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak ? Gönüllü Formu profilde.

İstanbul Seninle Kazanacak (@seninleistanbul)'in paylaştığı bir gönderi ()

<>

Son Dakika Haberleri