İstanbul Üniversitesi 'bölünmeye' karşı Beyazıt'ta buluştu

İstanbul Üniversitesi 'bölünmeye' karşı Beyazıt'ta buluştu

Üniversitelerin bölünmesi için Meclis komisyonunda kabul edilen tasarı İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından bugün de protesto edildi. İstanbul Üniversitesi'ne bağlı Siyasal Bilimler, Orman, Hasan Ali Yücel, Cerrahpaşa...

Üniversitelerin bölünmesi için Meclis komisyonunda kabul edilen tasarı İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından bugün de protesto edildi. 
İstanbul Üniversitesi'ne bağlı Siyasal Bilimler, Orman, Hasan Ali Yücel, Cerrahpaşa Tıp ve Edebiyat fakültesi öğrencileri saat 15.00 sıralarında Beyazıt Meydanı'na geldi.
Öğrenciler, dövizler açarak kanun tasarısını bando eşliğinde protesto etti. İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevim Buzlu. Beyazıt Meydanı'nda konuşma yaptı. Buzlu, "Üniversitemizin araştırma misyonuna ciddi katkı veren fakültemiz, İstanbul Üniversitesi'nden ayrılmamalıdır. Her fakülteyi dinlediğinizde görüyorsunuz ki, çok güzel bir tarihi miras söz konusudur. Bu tarihi mirasa lütfen hak ettiği değeri veriniz" dedi.
'Susma, haykır, bölünmeye hayır' şeklinde sloganlar atan öğrenciler burada bir basın bildirisi okudu. Öğrenciler, "Üniversiteliler açısından birçok mağduriyet yaşanması söz konusu olduğu için bu tasarıyı reddediyoruz" dedi.98-003.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim