İstanbul'a tarifesi pahalı lüks taksi geliyor!

İstanbul'a tarifesi pahalı lüks taksi geliyor!

ÖTV indirimi iştah kabartmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da indi-bindi tarifesiyle yeniden gündeme gelen sarı ticari taksiler, şimdi de lüks çeşitleriyle konuşulacak. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı...

ÖTV indirimi iştah kabartmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da indi-bindi tarifesiyle yeniden gündeme gelen sarı ticari taksiler, şimdi de lüks çeşitleriyle konuşulacak. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, lüks taksilerin İstanbul'da yakın zamanda görülebileceğini söyledi.

Yenişafak'ın haberine göre, taksilerde konforun artmasını istediklerini ifade eden Yahya Uğur, “ÖTV muafiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenince, lüks taksilerde taksimetre ücretlerinin yüzde 15 zamlı uygulanmasına karar verildi. Karara göre D segmenti taksi kullananlar bu imkândan yararlanabilecek. Elektrikli otomobiller için de lüks taksi şartları geçerli olacak. Lüks taksilerde taksimetre açılış ücreti 3.95, kilometre 2.40, indi-bindi 9.95 olacak. Araç değiştirme yaşı lüks taksilerde 8 yıl olacak. Lüks taksiler normal taksilerde ayırt edilebilmesi için turkuaz renkte olacak'' dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem