İstanbul'da akılalmaz olay: Avukatı bıçakla tehdit etti, aracını çalmaya çalıştı, polis ilgilenmedi

İstanbul'da akılalmaz olay: Avukatı bıçakla tehdit etti, aracını çalmaya çalıştı, polis ilgilenmedi

Avukat Nurefşan Torunoğlu, müvekkil olduğunu sanarak görüşmeye gittiği bir şahıs tarafından bıçakla tehdit edildi. Şahıs, avukatın telefonunu ve arabasını çalmaya çalıştı. Polisi arayan Torunoğlu, polisin ilgilenmediğini öne sürdü.

İstanbul’da akılalmaz bir olay yaşandı. Olayı yaşayan Avukat Nurefşan Torunoğlu, 12 Ağustos’ta meydana gelen olayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Avukatın paylaşımına göre olay şöyle gerçekleşti:

Torunoğlu, sağlık sorunları yaşadığını bildiği bir aynı zamanda yakın arkadaşı olan bir meslektaşı tarafından arandı ve kendisine gelen bir şahsın davasıyla ilgilenip ilgilenemeyeceği soruldu. Torunoğlu, ilgilenebileceğini söyledi. Bunun üzerine öğle saatlerinde telefonu çaldı ve hukuki destek isteyen şahıs Objektif Lojistik firmasının sahibi olduğunu, firmasına ait bir araçta yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini ve Torunoğlu’nun numarasını aldığı avukatın kendisine tavsiye edildiğini, onun da kendisini Torunoğlu’na yönlendirdiğini söyledi. Bunun üzerine Torunoğlu, şahsı yüz yüze görüşmek için ortak bir yere davet etti.

Görüşme yerine geçerken şahıs Torunoğlu’nu arayarak aracıyla onu alıp alamayacağını sordu. Torunoğlu ise prensip olarak bunu yapamayacağını belirterek şahsa kendi imkânlarıyla gelmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra görüşme yerine Torunoğlu’ndan önce varan şahıs bir kez daha avukatı arayıp şarjının bitmek üzere olduğunu ve bu sebepten bir kafeye geçtiğini söyleyerek kafenin ismini verdi. Torunoğlu kafeye geçtikten sonra şahısla buluştu. Şahsın düzgün giyimli ve kibar olduğunu söyleyen Torunoğlu, davanın hikâyesini dinledi. Buraya kadar her şeyin avukat-müvekkil görüşmesi seyrinde devam ettiğini söyleyen Torunoğlu, daha sonra şahsın muhasebecisini aramak için telefonunu istediğini söyledi. Torunoğlu ise bunu yapamayacağını söyleyerek, şahsın telefonunu şarja takmayı teklif etti.

Şahsın bu noktadan sonra kabalaştığını ve sert bir üslupla konuşmaya başladığını belirten avukat, „O sırada ben aklıma gelen soruları sormaya devam ediyordum ve bir ara cebinden bir şey çıkardığını hatırlıyorum“ dedi. Torunoğlu, şahsın garsonların etrafta olmadığı bir anda elindeki bıçağı göğsüne dayadığını ve „Şimdi sessiz ol, benim canımı sıkma. Ver o telefonu ve aracın anahtarını“ dediğini ileri sürdü. Arabası olmadığını beyan ettiğini söyleyen Torunoğlu, kurtulmak amacıyla telefonunu uzattığını ifade etti. Şahıs, avukata telefonun ekran kilidini açtırdıktan sonra birini aradı ve yol tarif eder gibi bir şeyler söyleyip bulundukları kafeden ayrıldı. Bunun üzerine Torunoğlu garsonlardan polis çağırmalarını istedi. Ancak garsonlar, polisin gelmeyeceğini, daha önce de böyle bir şey yaşandığını söyledi.

Torunoğlu daha sonra şahsın kendisini aracına kadar takip etmesinden korktuğu için kalabalıkta eşini aradı ve polis çağırmasını söyledi. Eşi polis çağırmasına rağmen polis gelmedi. Polisten aracına kadar eşlik etmelerini isteyen Torunoğlu, polisin bu isteği reddettiğini ileri sürdü. Bölgedeki kameraları kontrol etmek isteyen Torunoğlu, kameraların da doğru düzgün kayıt almadığını iddia etti.

Torunoğlu son olarak, „Şu ana kadar incelediğim kayıtlar teşhise elverişli değil, savcılığa gönderilmesini beklediğim kayıtlardan ümitliyim. Tespit edilmesi için uğraşacağım. bu şekilde canımdan olabilirdim. Şükür ki iyiyim. Ama başka bir meslektaşın yaşamamasını dilerim“ ifadelerini kullandı.

Avukatın paylaşımı şöyle:

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem