İstanbul’da 'bayram' yoğunluğu!

İstanbul’da 'bayram' yoğunluğu!

İstanbul'da hem hava hem de kara ulaşımında  bayram yoğunluğu yaşanıyor...İstanbul Havalimanı'nda kurban bayramı tatili hareketliliği yaşanıyor. Tatilini yurt içi ve yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, erken saatlerden...

İstanbul'da hem hava hem de kara ulaşımında  bayram yoğunluğu yaşanıyor...

İstanbul Havalimanı'nda kurban bayramı tatili hareketliliği yaşanıyor. Tatilini yurt içi ve yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, erken saatlerden itibaren geldikleri havalimanda yoğunluğa sebep oldu. Başta THY olmak üzere bazı havayolu şirketleri de talebin fazla olduğu destinasyonlara ek seferler koydu.

Kurban bayramı tatili nedeniyle hava yolu ile seyahat edecekler, havalimanlarına akın etti. İstanbul Havalimanı'nda da yaz sezonu yoğunluğuna, bayram tatilcilerinin eklenmesiyle sabah saatlerinden itibaren iç ve dış hatlarda giriş noktalarında kuyruklar oluştu. Yolcular, kontuarlarda bilet ve bagaj işlemlerini gerçekleştirmek için sıraya girdi. Yurt dışına seyahat edecek yolcular, pasaport işlemlerini yaparak uçaklarına yönlendirildi.

TAKVİYE PERSONEL GÖREVLENDİRİLDİ

Havalimanı işletmecisi İGA'dan yapılan açıklamaya göre, bayram süresince özellikle yolcu yoğunluğunun yaşanacağı bagaj kontrol noktalarına ilave x-ray cihazları ile takviye personel koyuldu.

THY 59 EK SEFER KOYDU

Diğer yandan Türk Hava Yolları (THY), bayram tatili nedeniyle oluşabilecek yoğunluğu, 9 günlük süreçte İstanbul Havalimanı'ndan düzenleyeceği ek seferler ile çözüm bulmayı planlıyor. Bu kapsamda THY, 9-18 Ağustos'ta yurt içinde 59 ek sefer yapacak.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Ataşehir TEM Otoyolu Ankara istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Bu arada İstanbul Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, trafik denetimlerini arttırdı. Emniyet kemeri takmayan ve trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uyguladı.

OTOBÜSLERE DENETİM

Kurban Bayramı tatili öncesi Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi otogarında sefere çıkan otobüslere yönelik kontrol gerçekleştirildi. Otobüslerin evrakları, lastik diş kalınlıkları, takometreleri kontrol edilirken yolculara da emniyet kemeri ile ilgili broşürler dağıtıldı. Öte yandan ek seferler nedeniyle büyük bir yoğunluğun yaşandığı otogar çıkışında zaman zaman uzun otobüs kuyrukları oluştu.