İstanbul’da bekçi meslektaşlarını dolandırdı: Bitcoin alacağım sizi zengin edeceğim

İstanbul’da bekçi meslektaşlarını dolandırdı: Bitcoin alacağım sizi zengin edeceğim

İstanbul'da “Bitcoin alacağım, sizi zengin edeceğim” diyerek meslektaşlarından 346 bin 500 lira borç para alan bekçi, meslekten istifa ederek kayıplara

İstanbul'da “Bitcoin alacağım, sizi zengin edeceğim” diyerek meslektaşlarından 346 bin 500 lira borç para alan bekçi, meslekten istifa ederek kayıplara karıştı.

İstanbul Maltepe’ye bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde geçen mart ayında, çarşı ve mahalle bekçiliği yapan O.G., iddiaya göre aynı mahallede çalıştığı 6 mesai arkadaşından “Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim” ve “Annemin tedavisi ve ameliyat masrafları için para lazım” diyerek borç para istedi.

Hürriyet'ten Aydemir Kadıkoğlu'nun haberine göre, bekçilerden T.Y. 150 bin TL, R.I. 96 bin TL, Ö.F.S. 35 bin TL, C.O. 30 bin TL, E.A. 30 bin TL ve H.K. 5 bin 500 TL verdi. Toplamda 346 bin 500 TL para alan O.G., aylar geçmesine rağmen borcunu ödemedi. Dolandırıldığını anlayan bekçiler ise O.G.’den şikâyetçi oldu.

Koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeni ile doktor raporu alan O.G. meslektaşlarının telefonla defalarca aramasına rağmen cevap vermedi.

Dolandırıldıklarını anlayan 6 gece bekçisi 9 Mayıs’ta O.G.’den şikâyetçi oldu. Bunun üzerine 11 Mayıs’ta çarşı ve mahalle bekçiliği görevinden istifa eden O.G. telefonunu da kapatarak kayıplara karıştı. Şikâyet üzerine ifadesi alınmak istenen O.G., ikamet ettiği adresinde bulunamadı. O.G.’ye ulaşamayan ekipler, yakalamak için çalışma başlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam