İstanbul'da bir lisede Erdoğan ve Bahçeli propagandası!

İstanbul'da bir lisede Erdoğan ve Bahçeli propagandası!

Orhangazi Anadolu Lisesi'nde son yaşanan Erdoğan propagandası, okullarda yandaşlığın ne boyuta geldiğinin bir göstergesi. Bir öğrencinin görüntülediği etkinlikte, Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği'nin başkanı Bülent...

Orhangazi Anadolu Lisesi'nde son yaşanan Erdoğan propagandası, okullarda yandaşlığın ne boyuta geldiğinin bir göstergesi. Bir öğrencinin görüntülediği etkinlikte, Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği'nin başkanı Bülent Gürpınar, açık açık Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli övgüsünde bulundu.

Kürsüye çıkıp konuşan dernek başkanı Gürpınar, "Türkiye'nin başında 'Ben sadece Allah'ın huzurunda eğilirim' diyen cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Devlet, bayrak, ezan denildiğinde her şey teferruat diyen Devlet Bahçeli var. Allah hepsinden razı olsun" dedi. 

Sınıflardan konferans salonuna götürülen öğrenciler, konuşmalara tepki gösterdi. Söz konusu etkinlikten, öğretmenlerin bile bilgisinin olmadığı öğrenildi. Gizli kapaklı gerçekleştirilmeye çalışılan etkinliğe, okul müdürü de katılarak öğrencilerin tepkilerini engellemeye çalıştı. 

Bu etkinliklerin iktidara övgüden başka bir amacı olmadığını söyleyen liseliler, buna teslim olmayacaklarını ve kanmayacaklarını vurguladılar.

Orhangazi Anadolu Lisesi'ndeki skandal konuşma şöyle: 

Kaynak: Sol

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem